Epäonnistunut Yhtye (yleistys)

MenestyväMies

Heti alkuunsa, palstan kielipoliiseille, sekä idiooteille tiedoksi, että en väitä bändin epäonnistuneen 100%.

Vaan enempi bändi on epäonnistunut amatööri- Jonne Aaronin lapsuksille, kuten että "bon jovi kun kuulisi tämän ja tämän kappaleen hän olisi myyty".

=) Vai että oikeen myyty? Bon Jovi tekee kymmeniä miljoonia , Jonne Aaron tyytyyn kymmeniin tuhansiin, jos ei vuositasolla päästä jopa toiseen sataan tuhanteen yhtyeenä. No mutta, pointti selveni? Säälittävä ylimielinen pelle, lisäksi kappaleet toistavat samaa jargonia päivästä toiseen.

Niin,

Bon jovi nauraisi teille, negative. Ihan pelkästään jo myyntilukuja peilaten.

En ole katkera, kateellinen tai muutakaan, elän hyvin lähellä menestyvää elämää , sekä ystäväpiirissäni on suomen tunnetuimpia artisteja, joten se siitä. Tarkoitukseni oli vain tuoda pointti esille, että miten noinkin "menestyvä" bändi sortuu tuollaisiin lapsuksiin. Kukaan ei kuuntele negativea. Ja kukaan tarkoittaa, että ei "joka toinen tai kolmaskaan"

3

865

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • just older

      Ei noita Jonnen juttuja nyt niin vakavasti kannata ottaa ja jos hän on sitä mieltä ni so what. Tosiasia on, että Bon jovilla on vaan parempia melodioita noissa biiseissään ja 27v tehnyt tota hommaa, mikä takaa huomattavasti paremman markkinakoneistonkin eli ei noita kannata verrata. Go negative go!

    • jsfdvihs<dnvöl<

      Kuka tuommoista teiniiniä paska rokkia jaksaakaa kuunnella?
      Ei kukaan tosissaan, ei olla mistään vitun Lovexeistakaan kuultu mitään aikoihin. Just tuommosia One Hit Wondereita joissa on esiteinityttöjen iloks söpöjä emopaskahousuja myyntiä edistämässä.

      • Lovex ei kauaa lavoilla ollutkaan, mutta kyllä bändi on toiminnassa, ja jostain luin, että ovat levyä tekemässä vaikka ei mitään kiirettä näytä olevan.
        Ja näin tiedoksi sinulle, en todellakaan pidä Lovexin musiikista.

        Ja Negative sai levytyssopimuksen vuonna 2002 kun taas Bon Jovi julkaisi ensimmäisen levyn 1984. Eli ikäeroa on. Ja toiseksi negative on suomalainen bändi.Tässä maassa ei paljoa ihmisiä asu, joten enpä nyt tiedä kannattaako verrata mihinkään Bon Joviin.

        Ja vaikka Jonne noin on biisistään sanonut, en usko että hän olisi lähtenyt edes vitsimielessä tarjoamaan biisiä Bon Jovin kaltaiselle yhtyeelle. Oli hän tosissaan tai ei, ei kannata kaikkea ottaa noin vakavissaan.

        Itselläni ei pahemmin väliä, onko bändin jäsenet narkkari pellejä yms. -enkä nyt puhu Negativesta - vaan musiikki on tärkeintä. Jos itseäsi ei kiinnosta mitä "tein1ihQuJonnetarjoanbiisiäBonJoville" sanoo, älä lue haastatteluja, älä katso televisiota ja käännä radio toiselle kanavalle yms., jos vähänkin Jonnen tai muiden sanomiset häiritsee.

        Jatkot! :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä

      Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien
      Yhteiskunta
      225
      3306
    2. Tapettu

      On joku kangaskadulla perjantaina
      Sotkamo
      58
      2796
    3. Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa

      Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk
      Maailman menoa
      17
      2429
    4. Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava

      Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I
      Maailman menoa
      21
      2421
    5. Työvoimatoimisto

      Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve
      Työttömyys
      70
      1899
    6. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      84
      1830
    7. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      40
      1802
    8. Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista

      Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro
      Maailman menoa
      17
      1789
    9. Mikä aate kaiken pahan takana?

      Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.
      Maailman menoa
      84
      1632
    10. Mietin sua liikaa

      Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli
      Ikävä
      65
      955
    Aihe