eivät myy CRV-business hinnoilla yksityiselle, tämä tuli todettua Porin RJ:llä, ihan mielenkiinnosta onko tämä maahantuojan politiikka, vai myyjäliikkeen politiikka vai mikä, ymmärrän kyllä että kun muutaman tonnin hintaerosta on kyse niin myyjäliikettä kiinnostaa se kalliimpi hinnasto, mutta mikä on se porkkana millä sitten voivat myydä niin paljon halvemmalla yritykselle...valistakaa joku, kiitti.
eivät myy CRV-business hinnoilla yksityiselle
hondistiko
3666
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
"porkkana millä sitten voivat myydä niin paljon halvemmalla yritykselle...valistakaa joku, kiitti."
Yritysmyynnissä volumit suuremmat, siten myös katteet paremmat. Yksinkertaista.
Ja iso yritys voi ostaa kerralla useamman auton, ja kun se on kerran asiakkaaksi saatu, niin luultavasti ostaa myös seuraavat autot samasta paikasta.
Sinä sen sijaan ostat yhden auton ja ei ole mitään takeita, että ostaisit seuraavan samasta paikasta.
Okei, mutta kun muilla merkeillä yksityisetkin voi ostaa business-hinnoiteltuja autoja, ehkä Hondalla haluavat panostaa enemmän yritysmyyntiin tätä kautta.
Kannattaa kysyä joltain muultakin jälleenmyyjältä esim. Länsiauto Hämeenlinnasta.