Hei!
-Olisi siis tarkoitus luoda n.30neliön huoneeseen mahdollisuus kuunnella musiikkia sekä katsoa leffoja mahdollisimman helposti ja vähin johto-kasoin(langaton yhteys?).
-Vaatimuksina on ottaa huomioon nykyinen läppäri, jolta tällä hetkellä kuuntelen musiikkia Spotifyllä ja jonka kautta hdmi:llä saan katsottua leffoja taulutv:ltä sekä mahdollinen langattomuus.
-Olisiko mahdollista katsoa tiedostomuodossa olevia leffoja joltain laitteelta, jolle tiedostot voidaan siirtää vaikka ulkoiselta kovalevyltä? Millaisia konkreettisia laitemahdollisuuksia on saada tiedostomuodossa olevia leffoja katsottua tv:ltä?
-Onko ns.musiikkimediaboxeja/mankkaa, joiden kautta saisi kuunneltua läppärin Spotifytä? Eli olisiko esim. mahdollista kytkeä mankkaa samaiseen nettiin läppärin kanssa jonka kautta saisi Spotifytä soitettua?
-Mitä langatonta menetelmää suosittelet, kuuntelisin läppärillä olevaa musiikkia mankan kautta?
Ja jos sinulla on jokin hyvä kokonaispaketti suositella, niin kuuntelen mielelläni.
Ehdottakaa, kiitos!
"Mediahuoneen" laitekokoonpano?
2
364
Vastaukset
- asiasta niin
monimutkaista.
Läppäri telkun viereen ja siihen vielä stereovahvistin(tai kotiteatteri) ja kunnon kajarit
ruudun kahta puolta.
Siihen mitään langatonta tartte, tälleen johdot ovat max. yhden metrin pituisia ja tulevat
pääosin telkun taakse.
Näin minulla on ja hyvin jyrää.
ps.
"olisiko esim. mahdollista kytkeä mankkaa samaiseen nettiin läppärin kanssa jonka kautta saisi Spotifytä soitettua?
-Mitä langatonta menetelmää suosittelet, kuuntelisin läppärillä olevaa musiikkia mankan kautta?"
Mitä ihmettä tämä tarkoittaa?
Vai tarkoittaako "mankka" nykyään jotain muuta kuin mitä se perinteisesti tarkoittaa eli
magnetofonia jolla ääntä nauhoitetaan? - Giganörtti
Läppärin HDMIin voi liittää langattoman lähettimen, esim:
http://www.verkkokauppa.com/popups/prodinfo.php?id=54246
http://www.verkkokauppa.com/popups/prodinfo.php?id=25439
http://www.verkkokauppa.com/popups/prodinfo.php?id=54221
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Korjaa toki jos...
Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä293035- 1191245
Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu61047- 58961
- 66925
olet kaiken rakkauden arvoinen
Olisinpa kertonut kuinka rakastuin sinuun. Kuinka hyvältä tunnuit siinä lähelläni, kunpa en olisi väistänyt vastapäätyy26897Olisi kiva
Tietää, mitä oikein ajattelet minusta tai meistä? Mitä meidän välillä on? Salattua tykkäämistä, halua, himoa? Onhan tämä38871Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa
Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu161851Mikä koirarotu muistuttaa kaivattuasi eniten?
Koirien piirteet muistuttavat usein ihmisten ja omistajiensa piirteitä.65834Oot mun koko maailma
Ei ole koskaan ollut ketään, joka olisi niin täydellinen minulle kuin sinä mies ❤️ Ikävöin sua🥹75784