Auto on -99 2,2 c-koppainen farkku. Tutkin vähän tarkemmin ku lämpes ilmat ja mitä ihmettä...Autossa on on ruostetta aika reippaasti, enemmän ku yhessäkään(muun merkkisiä ollut noin 15 kpl) aikasemmin. Mistä johtuu, mitä tehdä, onko takuusta mitään taikaa? AUTTAKAA!!!!
Japseja ruosteisempi
Mätäpaise
81574
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
lisäksi vanhakoppaisten väykkyjen arvostus ja hinnat on vahvassa syksykierteessä, ettei olis vaan mustapekka kädessä, perkele :(
Tarvitset yleisimpien työkalujen lisäksi mm. hitsauskoneen, hitsauslankaa, suojakaasua, kompressorin, vedenerottimen, letkua, hiekkapuhaltimen, maaliruiskun, suojalasit, hengityssuojaimia, hiekkapaperia eri karkeuksia, ruosteenpoistoainetta, pohjamaalia, pintamaalia, lakkaa, liuotinta, kulmahiomakoneen, katkaisulaikkoja, hiomalaikkoja, teräsharjalaikkoja, maalinpoistolaikkoja, porakoneen, suojakäsineet, peltisakset, hitsauskypärän, hiekkaa, kotelonsuoja-ainetta, kittiä, peltiä ja sammutusvälineet.
Tuo on köyhien apu. Itellä ongelma ratkaistu: Myin vehkeen 2500 ecun voitolla ja hain (tilasin) Veholta uuden, ei oo ainakaan ruostetta.
Kyllä on kusipäällä huvit!Kulli pystyssä kirjoittelee kaikenmaailman paskaa, vitun kateellinen kusipääköyhä.Näköjään nuo ns.avohoitotapaukset jo tietokoneittenkin ääressä, ei ainostaan metrossa kirveen kanssa.
Tosi juttu. ed. oli muuten hyvä auto mutta ruostetta oli liikaa. Täytyy huolehtia uudesta paremmin kuin edellisestä oli tehty.
Mulla sama ongelma -98 C -farkun kanssa, mutta sitähän varten on Veho.Sinne vaan tavarantarkastajalle ja odottelemaan päätöstä.Ei 5 vuotta vanha yli 55 000 € maksanut auto voi hapantua käsiin varsinkin jos luvattu 30 vuoden puhkiruostumattomuustakuu.On sitä sen verran kuitenkin pesty ja hinkattu. Vaikkakin olisi massautukset tekemättä, sillä käsittääkseni tyyppivikapaikkoihin (ovet tiivisteiden alta) ei suoja-aineita edes laiteta ihan peruskäsittelyissä.Jos homma ei ala pelittämään Vehon kanssa, pitää nostaa asiasta sellainen häly että 45 minuttiakin kiinnostuu asiasta uudelleen.Pärskelens, muutenhan homma menee täysin pelleilyksi sen suhteen mistä maksat.
Sulla on ote kohdallaan! Minulla -99 c-mallin farmari ja ruostetta löytyy. Mitkä on ne pahimmat paikat? Mikä on maahantuojan suhtautuminen, onmo muilla kokemuksia? Kuulin reilusti vanhemmasta väyryskästä johon oli vaihdettu mm.ovet takuuseen?
Jos asiaa joutuu viemään enemmänkin eteenpäin niin minä ainakin olen mukana. Kertokaa kokemuksia!!!
Opettele pesemään autoa niin ei ruostu.