Hei kaikki matkaajat jotka olette käyneet syyskuussa sunny Beachilla:
Millainen sää on syksymmällä siellä?Lämpötila keskimäärin ja sataako usein ja onko vielä kohtuullisen vilkas matkailukohde on syksyllä?
Oletteko tyytyväisiä Hotellien palveluihin ja mikä hotelli on alittanut palvelutason tosi rutkasti?
Sunny Beach syyskuussa
3
942
Vastaukset
- jartsu63
Oltiin muutama vuosi sitten siellä syyskuussa,ja kyllä kelit oli siellä välillä aika syksyiset,yhtenä päivänä oli 15 astetta ja vettä satoi,mutta toisaaltaan sitten oli myös ihan hyviäkin ilmoja.
Turistikausi alkaa olla silloin jo hieman ohi siellä,toisaaltaan ei ole ruuhkia missään.
Mutta monessa paikassa huomasi että paikalliset palvelualan ihmiset alkoi olla jo selvästi hieman kyllästyneitä turisteihin,johtunee varmaan pitkästä turistikaudesta.. - EI Poseidonia
Hei, en suosittele ainakaan Poseidonia. Kauhee möykkä yötäpäivää. Ruoka tarjoiltiin aina kylmänä, perunat jotain pakastepussisotkua?
Täynnä arabeja ja huutavia hollantilaisia. Uima-allas täpötäynnä ja vesi paskasta. Hiljaisuus alkoi muka klo. 12 jolloin ohjelma altaalla (sama laulaja joka ilta) loppui. Sen jälkeen hiljaista n. tunti kunnes alkoi kännisten karjuminen ja jumps jumps soitto allasbaarissa. Mökä jatkui aina aamuun asti. Hotellin henkilökunnalle huomauttaminen ei hyödyttänyt mitään. Siivous 1 kerran viikon aikana. Varavuode oli sohvasta levitetty hytisevä heteka - siinä patja joka oli täynnä kaikkiä läiskiä. Makuuhuoneen nurkka oli mustas homeessa.
Viereiset hotellit paljon siistimpiä! Majestic ym. Siellä oli ihan rauhallista 12 jälkeen, istuimme iltaa siellä pihalla ihanissa löhösohvissa, kun ei viititty katella arabien ördäämistä Poseidonin pihamaalla. Vietimme aikaa muualla kuin Poseidonissa. Poseidonissa kaikki aurinkotuolit oli varattu jo ennen klo. 9- aamulla. Jengi meni sinne levittämään pyyhkeet ja kumiankat. Sit osa tuoleista olikin tyhjinä. Kumankat ja pyyhkeet ottivat aurinkoa koko päivän. Niitä ei saanut siirtää, koska tuolit olivat "varattu". 1 Suomalainen pariskunta siirsi 1 pyyhkeen jotta saivat tuolin. Siitä tuli karmee rähinä!
Sunny Beachilla oli halpa hintataso, ruoka ja juomat ei maksanu paljon mitään! Vatsatautia ei tullut ollenkaan eli voi syödä aika huoletta! Kopiovaatteita tyrkyllä jokapaikassa. Helena Sands ym oli myös hieno paikka siinä vieressä. - Tuzz..
On oikeen mukava lomailupaikka kiva pitkä hiekkaranta aurinkoista ja paljon shoppailtavia pikku putiikkeja kujilla!!!!
Menen kyll varmaan sinnekkin joskus toistekkin, tänä kesänä olinkin vielä vähän kauempana Rodoksella !!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää422210Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten652068Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211940HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363891684Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1041655Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241484Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821102Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53967- 75935
- 27899