ja sillee..
Ongamen ohivedot
6
588
Vastaukset
- .
onkin rigged, vihu vie 2 outtisessa n. 60% tapauksista potin, aina. Se on aivan liian suuri prosentti, ei tod ole satunnaiset kortit.
- jgghjhmgh
Oon pelannu ainakin 7 eri verkkoa ja samanlaiset ne on joka paikassa.
- wwmmd121212
Nettipokeri on täyttä kusetusta. Vain idiootti väittää muuta...
- log out
luuletko tosiaan että peli ei oo peliä? pelin kiehtovuus on siinä että altavastaajana voi voittaa vaikka AINA! typeryys ihmisisen typeryttää
- OnNeHuvittavia
Suomalaiset pelaajat on sitten hyviä pelaajia :)
Kun kerta kirjoissa ja foorumeilla kerrotaan miten AA, KK, AK, on niin ihania kortteja ettei niitä voi kipata vaan on mentävä All-in tai edes 80% stäkistään pre-flop. Ollaan kuin seitsemännessä taivaassa ja siinä nautinnon hurmoksessa unohdetaan sitten pelata peliä.
Kaiken HEM statsien, EV ja equity sun muiden numeroiden takaa sitten lyödään sokkona.
Vihu(joka tuntuu olevan aina Suomalaisille töppö fisu LOL) lukee siinä Suomipojan peliä ja surutta vääntää potin kotiin jollain 5 parilla tietäen voittavansa Suomipojan high-handin.
Sen jälkeen mennään johonkin foorumille itkemään miten AK ei pitänytkään mikro/low pöydässä vaikka kirjoissa näin luvataankin ja miten se fisu vei kaikki rahat RIGGED saitilla, jossa tietysti muutkin pelaajat on RIGGED saitin kätyreitä ja surkeita pelaajia.
Foorumin muut "standardi", "kaikki keskelle" super hyvät pelaajat komppaa; miten paskoja muut pelaajat on kun kehtaavat viedä Suomipojan rahat.
Lopuksi tietysti lyödään pöytään kahden desimaalin tarkkuudella prosentti lukuja miten olisi pitänyt voitta ja tämä kaikki tehdään ammatti salngilla, josta ei oikein itsekkään tunnuta tajuvan puoliakaan.
Ja tietysti seuraavalla kerralla aloitetaan alusta ja taas sitä päätä hakataan seinään, kavereiden hurratessa vierestä.- OnNeHuvittavia
Niin ja sekin on muuten hauska näky kun Suomipojat tuntuu olevan näillä foorumeilla kovia pelaamaan mutta kun heitä näkee pelaamassa niin siellä isketään surutta Ompussa yhden vedon käsillä pottia joka kadulla.
Näitä roskakäsiä tai fisu ohivetoja ei kyllä koskaan näe sitten foorumeiden keskusteluissa LOL
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse664454Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1043727Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1083341Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.211896Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575681893Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.871139- 89903
- 49851
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.108834Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä23774