ja sillee..
Ongamen ohivedot
6
609
Vastaukset
- .
onkin rigged, vihu vie 2 outtisessa n. 60% tapauksista potin, aina. Se on aivan liian suuri prosentti, ei tod ole satunnaiset kortit.
- jgghjhmgh
Oon pelannu ainakin 7 eri verkkoa ja samanlaiset ne on joka paikassa.
- wwmmd121212
Nettipokeri on täyttä kusetusta. Vain idiootti väittää muuta...
- log out
luuletko tosiaan että peli ei oo peliä? pelin kiehtovuus on siinä että altavastaajana voi voittaa vaikka AINA! typeryys ihmisisen typeryttää
- OnNeHuvittavia
Suomalaiset pelaajat on sitten hyviä pelaajia :)
Kun kerta kirjoissa ja foorumeilla kerrotaan miten AA, KK, AK, on niin ihania kortteja ettei niitä voi kipata vaan on mentävä All-in tai edes 80% stäkistään pre-flop. Ollaan kuin seitsemännessä taivaassa ja siinä nautinnon hurmoksessa unohdetaan sitten pelata peliä.
Kaiken HEM statsien, EV ja equity sun muiden numeroiden takaa sitten lyödään sokkona.
Vihu(joka tuntuu olevan aina Suomalaisille töppö fisu LOL) lukee siinä Suomipojan peliä ja surutta vääntää potin kotiin jollain 5 parilla tietäen voittavansa Suomipojan high-handin.
Sen jälkeen mennään johonkin foorumille itkemään miten AK ei pitänytkään mikro/low pöydässä vaikka kirjoissa näin luvataankin ja miten se fisu vei kaikki rahat RIGGED saitilla, jossa tietysti muutkin pelaajat on RIGGED saitin kätyreitä ja surkeita pelaajia.
Foorumin muut "standardi", "kaikki keskelle" super hyvät pelaajat komppaa; miten paskoja muut pelaajat on kun kehtaavat viedä Suomipojan rahat.
Lopuksi tietysti lyödään pöytään kahden desimaalin tarkkuudella prosentti lukuja miten olisi pitänyt voitta ja tämä kaikki tehdään ammatti salngilla, josta ei oikein itsekkään tunnuta tajuvan puoliakaan.
Ja tietysti seuraavalla kerralla aloitetaan alusta ja taas sitä päätä hakataan seinään, kavereiden hurratessa vierestä.- OnNeHuvittavia
Niin ja sekin on muuten hauska näky kun Suomipojat tuntuu olevan näillä foorumeilla kovia pelaamaan mutta kun heitä näkee pelaamassa niin siellä isketään surutta Ompussa yhden vedon käsillä pottia joka kadulla.
Näitä roskakäsiä tai fisu ohivetoja ei kyllä koskaan näe sitten foorumeiden keskusteluissa LOL
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen kannatusromahdus ilahduttaa
Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.1614576Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?
Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o1973272Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän
elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi1102863Pitkän päivän ilta
Tarina elämättömästä miehestä, jonka elämän täytti velvollisuudentunto. Pikkutarkka, huolellinen, hyvällä katsottu, miel1502835Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?
Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis352805Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin
Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos412151Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?
Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat132027Totuus sattui demareihin, vaativat asiallisen jutun poistoon
ja oli vielä suosittu, mutta kun demarit tarpeeksi valittivat, niin poistettiin. Raukkamaista toimintaa. Eli siis juttu552005En selvinnyt ilman naarmuja
Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa131895Olet ainutlaatuinen
Sinussa on jotain, jota en osaa oikein edes pukea sanoiksi. Jotain paljon syvempää, kuin ulkoinen ihanuutesi. Jotain ain391150