ja sillee..
Ongamen ohivedot
6
598
Vastaukset
- .
onkin rigged, vihu vie 2 outtisessa n. 60% tapauksista potin, aina. Se on aivan liian suuri prosentti, ei tod ole satunnaiset kortit.
- jgghjhmgh
Oon pelannu ainakin 7 eri verkkoa ja samanlaiset ne on joka paikassa.
- wwmmd121212
Nettipokeri on täyttä kusetusta. Vain idiootti väittää muuta...
- log out
luuletko tosiaan että peli ei oo peliä? pelin kiehtovuus on siinä että altavastaajana voi voittaa vaikka AINA! typeryys ihmisisen typeryttää
- OnNeHuvittavia
Suomalaiset pelaajat on sitten hyviä pelaajia :)
Kun kerta kirjoissa ja foorumeilla kerrotaan miten AA, KK, AK, on niin ihania kortteja ettei niitä voi kipata vaan on mentävä All-in tai edes 80% stäkistään pre-flop. Ollaan kuin seitsemännessä taivaassa ja siinä nautinnon hurmoksessa unohdetaan sitten pelata peliä.
Kaiken HEM statsien, EV ja equity sun muiden numeroiden takaa sitten lyödään sokkona.
Vihu(joka tuntuu olevan aina Suomalaisille töppö fisu LOL) lukee siinä Suomipojan peliä ja surutta vääntää potin kotiin jollain 5 parilla tietäen voittavansa Suomipojan high-handin.
Sen jälkeen mennään johonkin foorumille itkemään miten AK ei pitänytkään mikro/low pöydässä vaikka kirjoissa näin luvataankin ja miten se fisu vei kaikki rahat RIGGED saitilla, jossa tietysti muutkin pelaajat on RIGGED saitin kätyreitä ja surkeita pelaajia.
Foorumin muut "standardi", "kaikki keskelle" super hyvät pelaajat komppaa; miten paskoja muut pelaajat on kun kehtaavat viedä Suomipojan rahat.
Lopuksi tietysti lyödään pöytään kahden desimaalin tarkkuudella prosentti lukuja miten olisi pitänyt voitta ja tämä kaikki tehdään ammatti salngilla, josta ei oikein itsekkään tunnuta tajuvan puoliakaan.
Ja tietysti seuraavalla kerralla aloitetaan alusta ja taas sitä päätä hakataan seinään, kavereiden hurratessa vierestä.- OnNeHuvittavia
Niin ja sekin on muuten hauska näky kun Suomipojat tuntuu olevan näillä foorumeilla kovia pelaamaan mutta kun heitä näkee pelaamassa niin siellä isketään surutta Ompussa yhden vedon käsillä pottia joka kadulla.
Näitä roskakäsiä tai fisu ohivetoja ei kyllä koskaan näe sitten foorumeiden keskusteluissa LOL
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Asiakkaalle ei myyty energiajuomaa - tuomio tuli syrjinnästä
Vaikka oli ilmeisesti täysi-ikäinen. Tosin ei lapsiakaan saisi syrjiä, koska oppivat helposti itsekin syrjimään, jos koh824300Jos venäjällä olisi kansan valitsema presidentti, olisiko Ukrainan sotaa?
Ei varmasti olisi. Sehän on tiedossa, että raskaalla vaalivilpillä putin jatkaa pressana.1523369Pakkoruotsista luopumalla kymmenien miljoonien säästöt
Pakkoruotsin opiskelun kustannuksista ei ole juurikaan tehty kustannusselvityksiä, mutta joidenkin arvioiden mukaan siit1213307Luterilaisen kirkon koko kastekaava on väärä
Uudessa testamentissa on kaksi täysin ristiriidassa olevaa kastekäskyä Matt 28:19 ja Ap. t. 2:38. Matteuksen evankeluimi412754Miten Yxäri iskettiin?
Voisin tässä unta odotellessani kertoa, miten mieheni lähestyi minua. Tunsimme entuudestaan. Hän kyseli minulta aina j2182544"Kostokakka!" Farmi Suomen pehtoori avaa sanaisen arkkunsa Frederikin haisevasta jäynästä
Voi hyvänen aika Reetun touhuja! Pehtoori Terho Häkkinen sai ennen näkemätöntä höykytystä heti Farmi Suomi -realityn alk192201Katsoitko Petolliset, mitä mieltä?
Vanajanlinnan käytävät ja salongit täyttyvät jälleen kuiskailuista, salaisuuksista ja petoksista. Petollisten uudella112016Ylen juontaja möläytti suorassa radio-ohjelmassa
Ylen Radio Suomen juontaja Samuli Aaltonen käytti törkeää kieltä maanantaiaamupäivän Koko Suomen radio -ohjelman lähetyk471970- 291964
Onko Janne Naakka tuttu kasvo ja mitä mieltä olet Farmi-kokoonpanosta?
Somevaikuttaja Janne Naakka on tubettaja ja bloggaaja sekä yksi uuden Farmi Suomi -kauden kisaajista. Naakka tuottaa mm.01913