Dojoja Espoossa?

Olen muuttamassa Espooseen ja olisinkin tiedustellut paikallisilta harrastajilta dojojen sijainteja. Eli lähinnä kiinnostaa salit Espoon keskuksen lähellä. Lajilla ei tässä kohtaa ole väliä olisin vain kiinnostunut tietämään mikä on tarjonta sillä alueella.
6901
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Takado

Äänestä
  • ...Tapiola Espoon Keskuksen lähellä mielestäsi?

    Äänestä

  • tahvo kirjoitti:

    ...Tapiola Espoon Keskuksen lähellä mielestäsi?

    Siis ihan oikeasti...

    Siellä toisessa "keskuksessa" on vaan junarata ja pari virastoa.

    Äänestä

...eli Kannusillanmäen väestösuojassa on kolme tatamilla varustettua...

Äänestä

Kiitokset vastanneille. Ongelma on just se että meikäläinen on muuttamassa siihen "keskukseen" missä ei ole kuin se junarata ja pari virastoa, mutta eiköhän sieltä löydy joku sopiva seura sopivan etäisyyden päästä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Bill kirjoitti:

Olen muuttamassa Espooseen ja olisinkin tiedustellut paikallisilta harrastajilta dojojen sijainteja. Eli lähinnä kiinnostaa salit Espoon keskuksen lähellä. Lajilla ei tässä kohtaa ole väliä olisin vain kiinnostunut tietämään mikä on tarjonta sillä alueella.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu