OHHOH!

Miksi osuuskaupan korruptiosta ei saa keskustella suomipalstalla. Puhuttiin satakunnan päättäjien kytköksistä hallitukseen/kuntapäätöksiin ja POKS, aihe hävisi palstalta kuin pumppa saharasta.
Osuiko ja upposi? Siis samasta aiheesta kirjoittaa päivän satakunnan kansa.
6278
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Täytyy osata valita palsta asialleen oikein, ei miten sattuu.

älä vaivaudu synkkyyteen, et ollut ensimmäinen joka ei osannut valita oikeaa palstaa, etkä varmasti viimeinen.
Porissa tämä on enemmänkin tapa kuin sääntö, et tule jäämään viimeiseksi asian tiimoilta turhasta narisevaksi!

Äänestä
  • FIUUUUUUUHH!!! PLÄTS!!!

    LOISTAVA NAPAKYMPPI JÄLLEEN PALSTASITRUUNAA KESKELLE OTSAAN!!! JIIIIIHAAAAA!!!

    Yeessss, päivän eka!!

    Ja eikun kytikselle.

    Äänestä

  • Katsos kun haluttiin keskustella porilaisista kuntapäättäjistä ja heidän kytköksistään satakunnan osuuskauppaan.
    Tietäisikö siis kukaan, paljonko mahdollisesti jääviä päättäjiä täällä on ja miten vaikuttaneet esim. Terran kaavoittamiseen? Eikö tämä mielestäsi kuulu Porin suomi palstalle? Syö taas yksi sitruuna lisää. PLÄTSPLÄTS.

    Äänestä

  • ensimmäinen poistettu poonuskeskustelu, totuus poonuksesta on karu

    Äänestä

  • myöskään kirjoitti:

    ensimmäinen poistettu poonuskeskustelu, totuus poonuksesta on karu

    poonusasiat on vakava juttu porilaisille: pistäppä alotus jossa mainitaan ässä ja koo, niin johan leimahtaa :|

    Äänestä

  • myöskään kirjoitti:

    ensimmäinen poistettu poonuskeskustelu, totuus poonuksesta on karu

    korruptiosta kertovalla viestiketjulla, joka alunperin oli palstalla ei ollut mitään tekemistä plussien, tai boonusten kanssa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


KATOSI! kirjoitti:

Miksi osuuskaupan korruptiosta ei saa keskustella suomipalstalla. Puhuttiin satakunnan päättäjien kytköksistä hallitukseen/kuntapäätöksiin ja POKS, aihe hävisi palstalta kuin pumppa saharasta.
Osuiko ja upposi? Siis samasta aiheesta kirjoittaa päivän satakunnan kansa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu