puregonin pistämisestä

Pakko nyt kysyä tällainen tyhmä kysymys. Eli mihin aikaan päivästä olette pistäneet Puregonia ivf-hoidossa? Milloin kannattaisi pistää, aamulla vai illalla?
Mulla tulossa ivf lyhyellä kaavalla, enkä muistanut kysyä, eikä ollut mitään puhettakaan asiasta.
3212
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Meilläpäin ainakin ohjeistus klo. 18 jälkeen.

Onnea tulevaan hoitoon!

Äänestä

koska annostusta saatetaan joutua hoidon aikana muuttamaan. Sitten pääset tekemään muutoksen heti jo saman päivän annokseen.

Äänestä

Takana kolme IVF:ää, olen pistänyt aina aamuisin. Minulle annettu vain ohje, että joka päivä suunnilleen samaan aikaan, kellonajalla ei merkitystä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ppjk kirjoitti:

Pakko nyt kysyä tällainen tyhmä kysymys. Eli mihin aikaan päivästä olette pistäneet Puregonia ivf-hoidossa? Milloin kannattaisi pistää, aamulla vai illalla?
Mulla tulossa ivf lyhyellä kaavalla, enkä muistanut kysyä, eikä ollut mitään puhettakaan asiasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu