Olen menossa ensi talveksi Goaanasumaan. Tietöäkö kukaan järjestetäänkö siellä ryhmäliikuntatunteja missään Fitness centerissäsekä Zumbatunteja. Myös hyvävarusteinen ilmastoitu kuntosali köy Candolinin tai Galanvuten alueelta
järjestettyä liikuntaa Goassa?
urheiluhulu
10425
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
hohhoi
ensin pari korjausta, Candolim ja Galancute.
Panjimista löytyy fitness center samalta kadulta joka vie Dona Paulaan.
Panajista löytyy kuntosali Dona Paulaan vievän kadun varrelta.
http://search.justdial.com/srch/search_cwa.php?srch=ture&city=Goa
hakusanaksi esim. gymnasiums, paikaksi vaikka panaji
Esim. Porvorimin keskustassa, viinakaupan vieressä, on näppärännäköinen kuntosali. Avoinna aamulla ja illalla, kuten muutkin vastaavat paikat.
löytyy myös Calangutesta. Kunhan pääset paikalle, niin kyselet lisää. On Calangutessa Arporaan mennessä.
Ilmastoitu.
Kuntoilemaan Intiaan, turisteja ryövätään oikein kunnolla, siis kallista, kallista Gymeillä
Vai oikein Zumpa Centtereitä, no kun pääset Goalle niin näet ne zumpat siellä. anna mun nauraa
Miksi pitää vastata noin ylimielisesti? Eikö tämä ole keskutelufoorumi, jossa jaetaan tietoja ja vastauksia kysymyksiin. Jos latino musiikki on tullut periferiseen Suomeen,niin miksei myös Intiaan?
Ei juntti tiedäkään, mitä luxusta sieltä löytyy, jos osaa oikeista paikoista etsiä!
Varmaan sieltä kaikkea löytyy. Itse kokeilisin siellä myös joogaan, Ayurveda-hoitoja, juoksua pitkillä hiekkarannoilla yms. Esim. ohjattua joogaa löytyy monesta paikasta. Jooga voi olla hyvin tehokasta liikuntaa, vaikka sitä ei tehdäkään vauhdilla. Olen myös käynyt paikallisella hierojalla, jotain intialaista lumfa-hierontaa, ja oli uskomattoman tehokasta.