Onko kukaan ostanut pentua tuolta tori palstalta, hinta on aika halpa, haluaisin yorkshirenterrierin mutta onko ne sitten aivan terveitä, vaikka ilmoituksessa lukee että on paperit ja rokotteet...
halpa ja terve? yorkshirenpentu
4
530
Vastaukset
- otahan selvää
Kannattaa tarkistaa vanhempien terveystilat.
- 11+4
Esim tämä tolleritehtailija myi tuontikoiria tuohon hintaan. Terveitä jne.
Tuskimpa on suomikoira. Eikä kaikkien tartte ollakkaan, mutta oikeasti ne idän tuontiyorkit (jos ovat asiallisia) maksavat ähestulkoon saman verran kuin suomalaiset. Jos ostat koiran trokarilta niin tarkista onko se Eviraan rekisteröity toimija, ja mitkä paperit pennulta tulee löytyä.
Mieti minkälaista toimintaa tuet kun ostat "halvan" koiran, - vaan näin
"onko ne sitten aivan terveitä"
Koiranpennusta ei koskaan voi varmuudella sanoa, että se on "aivan terve". Koiranpentu on elävä olento, jolla voi olla perinnöllisiä piileviä sairauksia tai pentuiässä tulevia muita sairauksia.
Ihmetyttää sen sijaan suuresti, jos paperillisia pentuja myydään normaalihintatasoon nähden "aika halvalla". Kyseessä on todennäköisesti jokin huijaus tai muu vilunkipeli. Tai sitten pentujen vanhemmat ovat heikkoja rotunsa edustajia.
Oikea paikka aloittaa yorkshirenterrieripennun etsimiseen on tuo http://www.yorkshirenterrieri.fi/- löytöeläinkoditeka(:
mä kannatan niitä löytöeläinkoteja !!! siis sieltä käskisin iha ekana kattomaa. ne tarttee uuet kodit. muutenki kannatan eläinsuojelua ja eläinten hoitoo, siis kaikkien maailman eläinten huolehtimista. muutenki löytöeläimiä pitäs auttaa mahollisimman paljo. mulla ku nykyään on ylimäärästä käteistä nii joskus ku löyän jostai semmosen lippaan tai mikä se on johon kerätään rahaa et voiaa auttaa kaikkia maailman eläimiä tai mitä niitä nyt on kaikenlaisia hyväntekeväisyyskeräyksiä, nii annan sinne kyllä kaiken käteisen. haluisin auttaa eläimiä ja löytöeläinkoteja niin paljo ku vaan ikinä pystyn et eläimillä ois hyvä olla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t897229- 353821
- 453420
Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402562- 2082366
- 412352
- 1232246
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?292149Mietin tässä T....
Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..241878- 401809