mönkijän vakuutus

Dinli

Heps. Tuli hommattua tommonen Dinlin 450 tieliikennemönkijän niin ajattelin kysästä että missä vakuutusyhtiössä ois halvimmat vakuutukset? ja paljonko ne on ollu teillä?

8

3703

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Dinli

      Kai nyt jollaki muullakin on tieliikennemönkijä??

      • huihai500

        saat selville kun kysyt.ne kun riippuu siitä kuka kysyy ja mistä.mulla on pohjolassa ja hintaa on liikennevakuutuksessa 130 euroo.


      • ...
        huihai500 kirjoitti:

        saat selville kun kysyt.ne kun riippuu siitä kuka kysyy ja mistä.mulla on pohjolassa ja hintaa on liikennevakuutuksessa 130 euroo.

        on varmaan maastolikkenne kömpijä tai traktori mallinen !!! Tieliikenne mönkijät(L7e) katso moottoripyörä vakuutuksesta
        ps. maastomalli vakuutus nousi 128€:sta 140€:n


      • huihai500
        ... kirjoitti:

        on varmaan maastolikkenne kömpijä tai traktori mallinen !!! Tieliikenne mönkijät(L7e) katso moottoripyörä vakuutuksesta
        ps. maastomalli vakuutus nousi 128€:sta 140€:n

        on ihan tieliikenne mallia toi mun linhai.mutta kuten jo aikaisemmin kirjoitin niin,hinta riippuu siitä kuka kysyy ja mistä.minulle ei tullut mieleenkään kysyä muualta kun pohjolasta koska tiesin että sieltä saan halvimmalla vakuutukset,muija kun sattuu olemaan siellä töissä.
        se on toi vakuutusala vähän samanlaista kun pankkitoiminta,henkilökunta edut on kohtuu hyvät.tosin vakuutusyhtiön henkilökunta ei saa korotonta lainaa niin kun pankin porukka.


    • Vakuutukset

      Kyselin viime syksynaä muutamista yhtiöistä ja If oli jotai 380 , pohjolassa 250 ja lähivakuutuksessa missä nyt on vakuutettu noin 183 egua hinnat ovat noin eikä ihan eurolleen , kannatta soitella eri yhtiöihin.
      Jos löydät halvemman niin laittele näkymään tänne, voisi kiinnostaa toisiakin.

      • L7e

        Tuntuu tällä hetkellä olevan lähivakuutuksessa halvin hinta, 173€.


    • Kilpailuttaa

      If 355 ja keskittämisalennus yht. 301 €

      • kai543

        Mulla IF,vakuutus linhai 300 liikenne malli.54€ vuosi


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olit niin lähellä

      Taas söpis olit siinä ihan käden etäisyydellä❤️ Jos sinä ja minä olisimme olleet kahden, olisin hypännyt sun kaulaan. Sa
      Ikävä
      122
      5629
    2. Mitä elukkaa kaivattusi

      muistuttaa? Vastaan ite myöhemmin. Miehelt.
      Ikävä
      64
      3980
    3. Haleja ja pusuja

      Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺
      Ikävä
      43
      3599
    4. Onko mukava nähdä minua töissä?

      Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭
      Työpaikkaromanssit
      31
      2929
    5. Kun me näemme taas

      Siihen on viikkoja, korkeintaan kuukausia. Jännite välillemme vetää meidät ennemmin tai myöhemmin toistemme läheisyyteen
      Ikävä
      33
      2892
    6. Hei rakas sinä

      Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle
      Tunteet
      32
      2260
    7. En kirjoita sulle tänne

      Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä
      Ikävä
      11
      2227
    8. Oi mun haniseni

      Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli
      Ikävä
      12
      2170
    9. Oletko mielikuvasi kaivatusta muuttunut

      Lähiaikoina? Jos, mihin suuntaan? Miten ja miksi?
      Ikävä
      118
      1717
    10. Kyllä mulla on sua ikävä

      Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm
      Ikävä
      10
      1624
    Aihe