kitinää paikallistamassa

vitinä/kitinä

Moikka

Auton 850 t5 -95 ja ongelmanan apulaitteiden remmin kitinä. Mistä alottaisin kitinää etsimään koska tarkkaa kohtaa on vaikea etsiä. remmi, rullat, vesipumppu? Tuo kitinä/vitinä on pientä tyhjäkäynnillä, mutta koventuu kierroksia nostattaessa.

1

425

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mulla tuossa 740 -86 vuosimallissa on tuota remmin kitinää. Syyksi selvisi ohjaustehostimen pumpun remmi ja tarkemmin tuo hihnapyörien linja. Tuo ohjaustehostimen pumpun hihnapyörä ei ole linjassa tuon voimaa antavan hihnapuörän kanssa. En tiedä millä noi saataisiin taas linjaansa.

      Tässä B200F tyypin moottorissa on moottorin oikealla puolella ylhäällä yksinään toi ohjaustehostimen pumppu yhdellä hihnalla ja vasemmalla puolella alhaalta löytyy toi laturi 2 hihnalla. Muuten, jos tuossa laturin puolella on noita samoja oireita, niin laturiin on saatavana pieni kumiholkki, jolla toi laturin linja saadaan kohdilleen.

      Edelleen on tuo ohjaustehostimen linjakkuus pielessä ja hihna kitisee. Pitänee koitella ennen talvea saada tuohonkin parannus.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      154
      2892
    2. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      282
      2581
    3. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      52
      1698
    4. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      37
      1609
    5. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      38
      1510
    6. Voi mies olit taas niin komea

      Olet silmäkarkkia ❤️ Sua vois katsella vaikka koko päivän. ❤️
      Ikävä
      122
      1246
    7. Kadutko koskaan

      Sitä mun iskiyritystä?
      Ikävä
      108
      1173
    8. Ryöstö Punkaharjulla

      Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee
      Savonlinna
      15
      1115
    9. Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa

      Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar
      Kaste
      204
      1063
    10. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      336
      1015
    Aihe