Kiusaajan suvun kunnia

http://www.karjalainen.fi/Karjalainen/Uutiset_maakunta/syyttäjä_juukalaisisä_ei_loukannut_kunniaa_kiusaamisjutussa_6401808.html

Kiusaajan kunniaa oli muka loukattu? Suvun kunniaa? Oliko ne jotain ravimiehiä?
Eipä ole ihme jos tuollainen sakki käy vaikka kiusaajaa kurittavan
opettajan kimppuun. Käsittämätöntä.
5485
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

U s k o m a t o n t a
Millaista porukkaa
nuo "loukatut" olivat?

12 ihmistä yrittämässä saada lapsensa kiusaamalta
perheeltä rahaa?

Keppiä!! Keppiä! Jalkapuihin!!

Äänestä
  • Aivan uskomaton juttu! Miten joillakin voi olla pokkaa? Jos oma kakara sikailee koulussa, niin ehkä olisi katsottava peiliin, eikä alkaa syytellä muita olemattomista. Ja ahneuksissaan on käsi ojossa mummokin. Voi v...

    Nyt alkoi kiinnostaa, että mikä on omasta mielestään näin "kunniakas" suku...

    Äänestä

  • ei ole kunniaa. KUnnia tarkoittaa kunniallista henkilöä, joka käyttäytyy kunniallisesti. Kiusaajat ja varkaat eivät kuulu heihin.

    Äänestä

  • kuultu on kirjoitti:

    ei ole kunniaa. KUnnia tarkoittaa kunniallista henkilöä, joka käyttäytyy kunniallisesti. Kiusaajat ja varkaat eivät kuulu heihin.

    Korvasta nurkkaan, jälkiistuntoon ja iskä kutsuttava puhutteluun jos ei saa pentuaan kuriin.
    Kiusaajia on yhteiskunnassakin mutta hekin saavat vain silitystä.

    Äänestä

  • Kartta keppi kirjoitti:

    Korvasta nurkkaan, jälkiistuntoon ja iskä kutsuttava puhutteluun jos ei saa pentuaan kuriin.
    Kiusaajia on yhteiskunnassakin mutta hekin saavat vain silitystä.

    Opettajista ja rehtoreista on kiusallista jos joutuu vaikkapa tuttaviensa tai muuten jonkun napamiehen lasta torumaan. Saatikka sitten että joutuisi vaikka Lions- tai Rotaryveljelle sanomaan että hänen lapsi on häirikkö. Muutenkin hommiensa hoitamisesta tulee kaikelaista tekemistä.
    Sama peli tuntuu olevan kaikkialla.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Tervettä kuria kirjoitti:

http://www.karjalainen.fi/Karjalainen/Uutiset_maakunta/syyttäjä_juukalaisisä_ei_loukannut_kunniaa_kiusaamisjutussa_6401808.html

Kiusaajan kunniaa oli muka loukattu? Suvun kunniaa? Oliko ne jotain ravimiehiä?
Eipä ole ihme jos tuollainen sakki käy vaikka kiusaajaa kurittavan
opettajan kimppuun. Käsittämätöntä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu