Sonera Koti TV

kotitvomistaja

Eli sain ADSL liittymän kanssa ilmaiseksi kahden vuoden ajaksi tuon soneran Koti TV:n ja mietinkin nyt, tarvitseeko siitä maksaa tv-lupaa? Digiboxi kytketään television lisäksi ADSL modeemiin ja siitä ei saa ulos Ylen kanavia (eikä myöskään nelosta, subia jne. vain mtv, disney ja urheilu näkyvät ja nekin maksullisina kanavapaketteina). Eli kyseessä ei ole kaapeli eikä digiverkko, vaan pelkkä nettiliittymä jonka kautta voin katsoa TV:stäni sitä, mistä olen valmis maksamaan. -Ei kuitenkaan sitä yleä.

Oman järkeni mukaan tv-lupaa ei tarvitsisi maksaa, mutta miten on? Kannattaako tarkastaja päästää sisälle ja näyttää systeemi?

3

935

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lisäystää

      ..Niin lisäyksenä siis että kyseessähän ei tosiaan ole "normaali" digiboksi, mutta boksi kuitenkin. Diginä ei siis toimi.

      • S.tasi

        Että kyylä tulkitsee sen TV-signaalia vastaanottavaksi laitteeksi. Miksi sinun yleensä pitäisi laskea se huohottava kyylä sisälle.


      • kotitvomistaja
        S.tasi kirjoitti:

        Että kyylä tulkitsee sen TV-signaalia vastaanottavaksi laitteeksi. Miksi sinun yleensä pitäisi laskea se huohottava kyylä sisälle.

        Niin no lähinnä aattelin että pysyvätpähän poissa eivätkä jatkuvasti ravaisi kun näkevät että ei ole normitelkkua xP Mutta kai se on varminta pitää ne tarkastajat vaan ulkona


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      89
      7189
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      35
      3801
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      45
      3390
    4. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      2542
    5. rakastan sinua!

      Tule ja ota, kasvetaan yhdessä paremmiksi ❤️❤️❤️❤️ kaikki anteeksi ❤️❤️❤️
      Ikävä
      41
      2312
    6. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      208
      2296
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      122
      2202
    8. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      29
      2129
    9. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      24
      1868
    10. Siis hetkonen

      Rakastetaankohan me kummatkin toisiamme, ja aletaan tajuamaan se pikkuhiljaa 🤯
      Ikävä
      40
      1779
    Aihe