pari venäläistä

motaria kruunuvuorenselällä ankkurissa, heillä on ankkuripallo keulassa, toisin kuin täällä kartioista ulisevilla bella/beikkumiehillä.
3505
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

...jos ne luulee, että pallon puuttumisesta saa samanlaisia rapsuja kun kanuunankuularallin aikaan liikenteessä..

Pakko myöntää, että nolo hetki katajaiselle kansalle kun mallikas esimerkki löytyykin koillisen ja kaakon väliltä.

Äänestä
  • Ei mallikasta rötösrahapaatissa joka ei mahdu mihinkään.

    Äänestä

Ne tekee kaikkensa ettei poliisi/tulli tulisi tarkistuskäynnille...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


merisiili, kirjoitti:

motaria kruunuvuorenselällä ankkurissa, heillä on ankkuripallo keulassa, toisin kuin täällä kartioista ulisevilla bella/beikkumiehillä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu