Olen 14 ja haluaisin aloittaa säärikarvojeni ajelun. Jotenkin en vain kehtaa ottaa äidin kanssa puheeksi, jotta saisin oman höylän jne. Jotenkin äiti ei itse tunnu asiaa huomaavan vaikka kuinka yritän vihjailla. Mikä olisi siis helpois tapa vihjata asiasta? Miten itsellänne homma alkoi?
Säärikarvojen ajelu
Turparulla
4528
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
meet vaan kauppaan ja ostat itse. Ei ne paljoa maksa
jep, osta itse (: meillä äiti ostaa sellasia pakkauksia missä on aina monta kerralla (hän kun reissaa nii on tarpeen) otan vain sieltä itselleni pari tai useampi ja niillä pärjäään (: ja kyllä hän tietää että ajelen vaikka ei ikään olla mitään asiasta puhuttu
Mulla on kaveri, joka on viel ala-asteen viimeisellä luokalla ja se haluis alottaa säärikarvojen ajelun. Olen itse 14. Se on pyytäny mua tulemaan sen mukaan ostamaan niit kaupasta, mutta se olis must aika noloo, joten miten mä voisin auttaa sitä ? Eikä se myöskään kehtaa kysyy sitä sen äidiltä.
Mä vaan sanoin äitille eilen kaupassa et "Ku mul on ne kisat sunnuntaina niin voisko ostaa semmosen jol voi ajella säärikarvat?" Harrastan siis taitouintia ja olen 13v.
taitouintiblogi.blogspot.fi