FIA ei rankaissut, koska...

Jos FIA olisi rangaissut kisan aikana Shumia, niin sitten hän ei olisi uhannut Nigel Mansellin ennätystä.(kauden viidestä ensimmäisestä kisasta kaikista voitot). ja pitäähän nyt shumin sekin ennätys rikkoa.

mutta kohtahan se Todt on FIA:n päättävissä elimissä,joten sitten se pelleily vasta alkaakin!
1224
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mitä rangaistavaa siinä oli,olisiko myöc DC:tä pitäny rangaista kun ei jarruttanut vaan ajoi Alonson perään.

Montoya on sellainen itkijä itse kyllä ohittelee ja pakoittaa toisen radan reunalle,mutta ei kestä jos itselle käy samoin

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jocce kirjoitti:

Jos FIA olisi rangaissut kisan aikana Shumia, niin sitten hän ei olisi uhannut Nigel Mansellin ennätystä.(kauden viidestä ensimmäisestä kisasta kaikista voitot). ja pitäähän nyt shumin sekin ennätys rikkoa.

mutta kohtahan se Todt on FIA:n päättävissä elimissä,joten sitten se pelleily vasta alkaakin!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu