käyttötuki

uusi E160

hankin eilen E160 tikun ja saunalahti mobiilikaistan. liikkeessä sanottiin että tikku kiinni koneeseen ja yhteys on käyttövalmis. niin se olikin, mutta aina tunnin välien yhteys menee poikki jolloin täytyy alkaa haravoimaan asetuksia. soitin myös käyttötukeen jossa ensin käytiin läpi asetukset ja todettiin ne oikeaksi sekä lähti myös vikailmoitus jossa mainittiin että kannattaa varautua kahteen viikkoon vian korjauksessa. mitä mieltä olette tälläisestä asiasta että kaksiviikkoa pitäisi odottaa toimivaa yhteyttä?

3

306

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • päivitys vastaava

      käytät siis saunalahden aliverkkoa joka on "ilmainen" verkko kaikille uusille asiakkaille kaksiviikkoa. aliverkko pätkäisee poikki aina tunnin käytön jälkeen. pääset normaali verkkoon kun laitat asetuksissa kohteen "ei mitään" tilalle 3G modem. käyttötuesta tulee kahdenviikon päästä vastaus että vika on korjattu.

      • uusi E160

        operaattori siis huijaa minua tässä asiassa. pitänee laittaa asia eteenpäin. mitäköhän kuluttajasuoja tai lakimieheni tälläisestä sanoo. törkeää asiakkaan huijaamista.

        kiitos sulle pävitys vastaava. nyt toimii netti kunnolla, mutta asia ei jää tähän.


      • .............
        uusi E160 kirjoitti:

        operaattori siis huijaa minua tässä asiassa. pitänee laittaa asia eteenpäin. mitäköhän kuluttajasuoja tai lakimieheni tälläisestä sanoo. törkeää asiakkaan huijaamista.

        kiitos sulle pävitys vastaava. nyt toimii netti kunnolla, mutta asia ei jää tähän.

        Ei kannata uskoa ihan kaikkea mitä täällä selitetään, moni _luulee_ tietävänsä. Varaudu siihen että lakimiehesi nauraa....


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      100
      2080
    2. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      289
      1886
    3. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      336
      1719
    4. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      204
      1565
    5. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      96
      1337
    6. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      31
      1237
    7. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      94
      1113
    8. Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg

      parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤
      Ikävä
      66
      1064
    9. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      51
      1047
    10. Avustikset peruttu.

      Aettokosken ampuraan rahat otettu poekkeen valtiolle.
      Suomussalmi
      58
      1038
    Aihe