käyttötuki

uusi E160

hankin eilen E160 tikun ja saunalahti mobiilikaistan. liikkeessä sanottiin että tikku kiinni koneeseen ja yhteys on käyttövalmis. niin se olikin, mutta aina tunnin välien yhteys menee poikki jolloin täytyy alkaa haravoimaan asetuksia. soitin myös käyttötukeen jossa ensin käytiin läpi asetukset ja todettiin ne oikeaksi sekä lähti myös vikailmoitus jossa mainittiin että kannattaa varautua kahteen viikkoon vian korjauksessa. mitä mieltä olette tälläisestä asiasta että kaksiviikkoa pitäisi odottaa toimivaa yhteyttä?

3

288

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • päivitys vastaava

      käytät siis saunalahden aliverkkoa joka on "ilmainen" verkko kaikille uusille asiakkaille kaksiviikkoa. aliverkko pätkäisee poikki aina tunnin käytön jälkeen. pääset normaali verkkoon kun laitat asetuksissa kohteen "ei mitään" tilalle 3G modem. käyttötuesta tulee kahdenviikon päästä vastaus että vika on korjattu.

      • uusi E160

        operaattori siis huijaa minua tässä asiassa. pitänee laittaa asia eteenpäin. mitäköhän kuluttajasuoja tai lakimieheni tälläisestä sanoo. törkeää asiakkaan huijaamista.

        kiitos sulle pävitys vastaava. nyt toimii netti kunnolla, mutta asia ei jää tähän.


      • .............
        uusi E160 kirjoitti:

        operaattori siis huijaa minua tässä asiassa. pitänee laittaa asia eteenpäin. mitäköhän kuluttajasuoja tai lakimieheni tälläisestä sanoo. törkeää asiakkaan huijaamista.

        kiitos sulle pävitys vastaava. nyt toimii netti kunnolla, mutta asia ei jää tähän.

        Ei kannata uskoa ihan kaikkea mitä täällä selitetään, moni _luulee_ tietävänsä. Varaudu siihen että lakimiehesi nauraa....


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      85
      3250
    2. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      92
      1859
    3. Tiesitkö mies

      Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll
      Ikävä
      87
      1703
    4. Nuorempi mies

      Olen tänään ajatellut sua paljon, miten toimittaisiin makuuhuoneessa jne! 😏🔥
      Ikävä
      140
      1533
    5. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      65
      1458
    6. Miksi teillä meni...

      ...välit poikki kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      162
      1413
    7. Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen

      Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍
      Ikävä
      167
      1331
    8. Mies, mitä minun pitäisi tehdä

      Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur
      Ikävä
      93
      1329
    9. Jos siis saamme

      Sen keskusteluyhteyden niin olisitko jo sinäkin rehellinen ❤️🙏 ne jää meidän välisiksi kaikki. Tarvitsemme toisiamme, j
      Ikävä
      100
      1274
    10. Onko sinulla

      Joku nyt huonosti? :(
      Ikävä
      86
      1247
    Aihe