Saflori-tee!

Kyllä Saflorille.

Saflori-teetä saa nyt myös Suomesta esimerkiksi netin kautta tilattuna Chaya teekaupasta.Voin ilokseni kertoa että tee tekee sen minkä lupaa.Mutta se on houmioitava että kyseinen tee on riittoisaa. 1 teelusikallinen antaa 3 mukillista täysvahvaa teetä eli hauduta kerralla kaikki 3 ja säilytä 2 vaikka jääkaapissa.
Valmistus keitä vesi ja lisää tee anna seistä n. 20 min. siivilöi jäähdytä sopivaksi että voit juoda sen suutasi polttamatta.
Saflori-vesi valmista samoin mutta vesimäärä on 4.5 litraa jäähdytä, pullota ja säilytä jääkaapissa.Juo n. 4 lasillista päivään.
Kummatkin juomat ovat pehmeitä ja hyvän makuisia, niin lämpimänä kuin kylmänäkin.
Mutta koska Saflorilla on puhdistava vaikutus saattaa ilmetä parin viikon kuluttua ylimääräistä virtsaamisen tarvetta, niin pidä silloin teessä parin viikon tauko ja juo vain Saflori-vettä.
Mainittakoon vielä että itse pidän makeasta joten lisään teehen ja veteen makuni mukaan hunajaa.
Toivon että myöskin Te muut saatte tästä lisä apua taistelussa Psoria vastaan.

2

2117

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • helmetti soikoon

      "Voin ilokseni kertoa että tee tekee sen minkä lupaa.!"

      No mitä helmettiä se nyt sitten lupaa?

    • No mitäs haittaa

      siitä on jos ylimääräistä virtsaamisen tarvetta ilmeneekin? Teetä juomalla ja hieronnassa käymälläkin tulee ylimääräistä virtsaamisen tarvetta,en silti lopeta kumpaakaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      46
      3210
    2. Kova karman laki

      Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko
      Hindulaisuus
      509
      1942
    3. Päivieni piristys, missä olet?

      Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei
      Ikävä
      17
      1920
    4. Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia

      jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si
      Maailman menoa
      81
      1771
    5. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      18
      1522
    6. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      43
      1418
    7. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      27
      1344
    8. Millainen kaivattusi luonne on?

      Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?
      Ikävä
      90
      1319
    9. Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.

      Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      125
      1198
    10. UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa

      Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa
      Lappeenranta
      112
      1160
    Aihe