Minua kiinnostaisi tietää, että miten sopivat vaaka ja kalat toisilleen? En oikein tiedä horoskoopeista itse mitään. Jos vaaka on miekkonen ja kalat se naikkonen? Voiko suhde onnistua? Nyt jo heti alussa aikamoisia ongelmia ollut mutta sitten taas toisaalta niin hyvä olla yhdessä... Tulemme toimeen keskenämme mainiosti mutta tuo kalat on aika kova menemään, eikä siitä oikein ota selvää mitä hän haluaa. Minä taas sitten menetän siihen hänen menoonsa hermot ja luovutan, en oikein jaksas lähteä ees kokeilemaan. Onko tälläinen tyypillistä meidän merkeille?
Vastaukset 4
- kalat N sanoo
mut ei mikään mahdotonta.. mun paras ystävä on kalat nainen ja hänen mies on vaaka kyllä heille menee hyvin, ottaen sitäkin huomioon että molemmat ovat yli 50v... en tiiä onks iällä mitään eroa ja merkistystä?
mutta kalat naisena itsekin kun olen, sanoisin ettei ole ihan helppoa kalan kanssa enkä itselleni koskaan suosittelen vaaka miestä.. koska jossain kirassa olen lukenu että kalalle ei sovi kaksoset eikä vaakakaan;(
onnea matka sulle kalasi kanssa... - kalaN
Heips, olen ollut naimisissa vaakamieheni kanssa n. 4 vuotta ja hyvin menee kunhan ymmärtää pari asiaa.
Ensinnäkin kala ja vaaka ovat täysin erilaisia sielunelämältään. Kalat uivat jossain syvissä ja mutaisissa vesissä, eivätkä itsekään oikein ymmärrä itseään. Itse mietin paljon mistä esim. onnellisuus koostuu, syntymää, kuolemaa, erilaisia energioita ja elämää yleensä. Kaloja harvemmin kiinnostaa pinnallinen, näkyvä elämä, kuten muotivaatteet tai hienot autot. Vaaka taas on sosiaalisuuden mestari. Haluaa pukeutua hyvin, olla kohtelias muille, käydä teattereissa ja kaikissa julkisissa paikoissa. Miehelle kaikki naiset ovat tärkeitä ja mieluummin ne kauniit. Yksi tuntemani vaakamies kiteytti vaakaluonteen hyvin sanoessaan että riittää kunhan naisella on isot tissit ja mukava luonne :)
Täytyy myös ymmärtää, että kalat ja vaaka ovat jo lähtökohdiltaan erilaisessa sielunvaiheessa. Vaaka opettelee eri asioita tässä elämässä kuin kalat. Kala on kiertokulun lopussa uiskenteleva moni-ilmeinen erakkoluonne, vaaka eläinradan ainoa kone, ei siis ole tullut tähän maailmaan 'tunteilemaan', mutta oppimaan sosiaalista vaikkakin pinnallista elämää.
Yhteistä meille kuitenkin on samanlaiset kiinnostuksen kohteet, kauneudentaju ja visuaalisuus yleensä, samanlainen huumorintaju, tietynlainen tasapainottelu, onhan kalojen symbolissa kaksi kalaa, jotka uivat eri suuntiin ja vaa'assa kaksi punnusta.
Näitä asioita kannattaa miettiä, ennenkuin repeilee vaakamiehen tunteettomuutta ja ajattelemattomuutta kohtaan. Suurin virhe kaloille on ripustautua tähän vapaaseen sieluun, mieluummin olla ilmaa. - Mikälielohi
Vaakanaisen kanssa ja asuinki yhdessä about puolisen vuotta. Voin sanoa, että oli virheliike. Liian erilaisia olimme ja ihan eri elämän tilanteessa.
Alku hyvä mutta loppu meni puihin, niin sanotusti. Ehkä tämä Vaakanainen oli liian nuori siihen elämään mitä itse olisin tahtonut. Kukapa tietää?! Jotenki itselle jäi semmonen kuva että vaakanainen on liian kesy ja tyytyy siihen mitä annetaan. En sitten tiedä miten vaakamiehen kanssa on?
Itselleni tuli myös semmonen kuva että oli melkoisen aikaansaamaton, mutta ehkä sekin vain oli pelkästään hänen kohdallaan. Nämä taas on näitä asioita ettei oikein osaa sanoa kunnolla yhden ihmisen perusteella. - MEG, hai
Olen kalanainen ja ollut parisuhteessa vaakamiehen kanssa 5 vuotta......Minun vaakani on valehtelevaa sorttia ja olen eroamassa hänestä. Uskollisuutta ei juurikaan ole ollut, olen aika hyvännäköinen ja uskonkin että hän on välittänyt vain siitä että käsipoulessa on vetävän näköinen nainen.
Vaakamiehet etsivät aina onnea ja rakkautta mutta koskaan eivät löydä kun eivät huomaa jos heillä on jo se onni. Mukavaahan vaakamiehen kanssa on , on huumoria, on seksiä, on tekemistä, on harrastuksia , on vaikka mitä....mutta ei uskollisuutta. Vaakamies haluaa kokeilla kaikkia naisia joiden kanssa on tekemisissä ja kaikki ne rakastaa vaakamiestä:)....myös Eniron Sanna!
Onneksi vaakamiehen sivusuhteisiin osuu yleensä höhlät naiset....kai minäkin olin höhlä aikoinaan....nyt miehelläni on suhde rapunaisen kanssa, joka on ottanut asiakseen kertoilla kaikki sähköpostitse minulle.
Nooh....En ole puhunut mitään miehelle erosta, aion vaan kerätä kamat kun hän menee seuraavalle työmatkalle kuun vaihteessa, tämä höhlä on myös siellä työmatkalla maailman romattisemmaksi kaupungiksi tituleeratussa paikassa. Rahapuoli ei sureta...sitä saan lisää palkan muodossa joka kuukausi.
Otan mukaani vain henkilökohtaiset tavarat, voi mennä muutama päivä ennen kuin katala mies tajuaa mitä on tapahtunut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 43935
- 95913
Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."
Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i19775- 116721
Anteeksi J-mies
Anteeksi että myötävaikutin siihen että rakastuit minuun, jota et voi koskaan saada. Viimeksi kun näimme ja katselimme t80678- 43621
Olet nainen ollut vaikein rasti
Eniten olet tunteitani myllännyt ja niitä kuluttanut, ja tuottanut. 🤔34614Minä muistan
Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol45600- 19586
- 46568
Kenen viisautta on ollut laittaa tie väärällä murskeella pilalle
Kenen viisautta on ollut kun Siimeksen/Kylmänpurontie pantu pilalle kun on ajettu liian karkeaa mursketta. Rengasliikke20535- 33533
- 36512
Siinä kävi mies nyt niin että tämä ämmä muuttaa ulkomaille
Vuonojen maa kutsuu, joten ei hätää. Et kuule minusta enää. 😂 Lycka till! Ämmä riittää.66509- 25492
Mitä muuta on olemassa kuin lisääntyminen
Jos mies ei pääse lisääntymään niin mikä hänen osansa elämässä on? mitä jää jäljelle? Hän on vain muiden palvelija kok106477Ähtäri on taas TV: n ja radion ykkösuutinen
Uusi podcast on julkaistu ja on nyt kuunneltavissa. Mot on tehnyt hyvää työtä! Mikko Savola ja kepu ei ota mitään vast44476Koska Martina viettää aikaansa lapsiensa kanssa
Äiti vaan juoksee miehen perässä Tallinnassa, Lontoossa, Turussa. Kyllä oli kätilö oikeassa, kun sanoi, että ei olisi ka132460- 44454
Pahkalassa tapahtuu
Mitäs on tapahtunut yöllä pahkalan kerrostaloilla.oli poliisia ja ambulanssia taas vaihteeksi7427