tekosyy! Lasten avulla voi kiusata naapureita täysitehoisesti! Kaikki mistä aikuinen voisi saada rikkomussyytteen hoituu näppärästi lasten avulla! Lapset voi juosta tontilla, hakata nurkkia, rimputtaa ovikelloa, huutaa kurkku suorana, tunkea päänsä sisään ikkunasta, kiusata koiraa, kiertää mopolla taloa vaikka yöt läpeensä, paukutella kissanpieruja, pompottaa potkupalloa vaikka naapurien otsaan, varastaa kukkia, kaikkea tuollaista kivaa nk. leikkiä ja liikuntaa ja kaikkeen voi mamma tai pappa idioottimainen virne naamallaan vain todeta, mutta nehän ovat lapsia ja lapset leikkivät! Ja vähemmän kotona ettei omat paikat kulu vaan mieluimmin naapurissa!
Lapset, mikä ihana
Tramppoliini
7379
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
jatkuvasta kiusanteosta ja kotirauhan häirinnästä, vanhemmat vastaavat lapsistaan niin kauan kunnes tulevat täysi-ikäisiksi. Ei lapsetkaan ihan miten tahansa saa ja voi käyttäytyä, se on varma asia se.
Joo, teeppä rikosilmoitus varmaan naapurisopua ei sen jälkeen ole.
Näyttäisi, että pelkästä huomautuksesta "lastenne heittämät kivet vaurioittavat omaisuuttamme tontillamme" niin menee sopu. Joillekin on kova paikka huomata etteivät omat kullannuput saa tehdä mitä tahansa. Ja tuli vastauksena lause: "Leikki on lapsen työtä, et kai tee lapsistamme työttömiä!" Ja jatkoivat kävyillä heittelyä, niin ei mene sitten akkunat rikki.
Minkälainen mahtoi olla oma lapsuutesi,istuit kotona hiljaa paskat housuissa.
No ei silloin mut nyt kyllä. Emme aiheuttaneet lapsuudessamme ongelmia naapureille.
Muuta maalle johonkin hylättyyn kylään,siellä ei ole ketään.Voit rauhassa tuijottaa tyhjyyteen.
Onko teidän taloyhtiössä selvää paikkaa, mikä on lapsille tarkoitettu?
ota pesäpallomaila ja seuraavan kerran ku mopo tulee nurkan takaa niin PAU!!!! päihin vaan..niin mä teen niille saatanan nilkeille jokka ajaa meidän parkkipaikan lävitse jossa on kielletty ajosuunta