onko juupajoen juupavaaran leirintäalueella käyneitä näin kesäaikaan? entäs sitten nakkilan salomonkallion alueella? ovatko hyviä paikkoja?
juupajoki/nakkila
5
1621
Vastaukset
- nakit silmillä
salomonkalliosta sen verran että paikka on ihan ok ja kesällä aika vähän väkeä paikalla, mutta talvella jopa liikaakin. opasteet ovat kesällä otettu pois koska alueella ei kesällä paljon tekemistä ole ja näin ollen alueelle löytäminen voi olla aika hankalaa.
- sormet suussa
juupavaaran alue siaitsee korkealla paikalla ja alueelle ei kannata mennä vaunulla jossa on huono veto sillä voi jäädä kiinni ns. "tuskien mäeksi" kutsuttuun mäkeen. alue on ilmeisesti tällähetkellä suomen korkeimmalla oleva leirintäalue.
- pistäytyjät
sormet suussa kirjoitti:
juupavaaran alue siaitsee korkealla paikalla ja alueelle ei kannata mennä vaunulla jossa on huono veto sillä voi jäädä kiinni ns. "tuskien mäeksi" kutsuttuun mäkeen. alue on ilmeisesti tällähetkellä suomen korkeimmalla oleva leirintäalue.
pistäydyimpä minäkin kurkkaamassa sitä suomen korkeimmalla paikkaa olevaa aluetta ja todentotta, olihan se aivan upea. kyllä nimimerkki sormet sussa tiesi alueesta kaiken, heh.. tosin alue taisi kyllä olla suomen matalimmalla paikalla, "soramontussa". eipä voi suositella kenellekkään.
- juupajoki haisee
pistäytyjät kirjoitti:
pistäydyimpä minäkin kurkkaamassa sitä suomen korkeimmalla paikkaa olevaa aluetta ja todentotta, olihan se aivan upea. kyllä nimimerkki sormet sussa tiesi alueesta kaiken, heh.. tosin alue taisi kyllä olla suomen matalimmalla paikalla, "soramontussa". eipä voi suositella kenellekkään.
itse olen ollut juupavaaran alueella viime kesänä ja se oli viimeinen kerta kun sinne menen. alue oli todellakin keskellä soramonttua ja työkoneet louhivat klo 23-07 alueella joten hiljaisuus oli tipotiessään yöllä. päivällä oli sitten jopa liiankin hiljaista jos nyt ei lasketa hetkellistä huutoa ravintolasta. lisäksi vaunupaikat olivat keskellä rämeikköä ja vaikka alueella olikin järvi niin uimapaikkaa ei ollut ja alueen omistaja sanoi että jos haluaa mennä uimaan niin veneellä ensin järven keskelle ja sieltä sitten uimaan. sauna kuului perusmaksuun, mutta se olikin sitten melkein kun lantala eli haisi ja oli hyvin epäsiisti. vessat olivat myös kuin sota-ajan huussit sillä epähygienisyys paistoin läpi ja siivottomuus oli suorastaan törkeää. aamulla kun piti lähteä alueelta pois niin joku helkutin louhinta kone oli tientukkona ja päästiin lähtemään vasta kun alueen omistaja haki kalustoa jolla laite siirreettiin pois tieltä ja kun paikan oma kalusto oli todellakin paikkaan sopivaa eli vanhan ajan ränsistynyt traktori jolla ei olisi siirtänyt edes heinäpaalia. jos alueeseen edes vähän panostettaisiin niin voisi päästä jo samalle tasolle kuin paljon parjattu koitereen helmi tai laahtasen lomakylä.
- kesä 2014
Nim. Juupajoki haisee , ilmeisesti et ole käynyt kyseisellä paikalla ollenkaan, uimapaikkoja oli 3kpl (2 laituria, yksi hiekkaranta) . Ihana hiljaista oli yöllä, perille pääsi hyväkuntoista asfalttia pitkin.
Järven vesi puhdasta ja lämmintä :) Kiitos
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt243777Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.411879Kun kohtaat jotain ainutlaatuista
ja upeaa, johon rakastut ehkä ensimmäistä kertaa ihan tosissaan. Sitten sähläät kaiken omien epävarmuuksien vuoksi. Eikö291166- 701080
Mua ahdistaa
Tämä juttu. Miksi nainen torjuit minut vaikka kiinnostuksen merkkejä oli? Eihän tämän jutun olisi tarvinut johtaa sen pi321039Ei tämä enää tervettä oo
Sydän pamppaillen oon jo tunnin meinannu laittaa sulle viestiä... Sormi tärisee lähetä kuvakkeen kohdalla.251036Perämoottoreiden huolto melkoisen kallista
Minulla on tuollainen keskikokoinen perämoottori ja yleistä merkkiä. Kyselin sille keväthuoltoa paikallisista liikkeistä41923Tanskademarit: ilman risusavottaa ei rahaa!
Näin persuna on pakko ihailla noita Tanskan demareita. Tanskalaisessa sosiaalidemokratiassa ei työtön saa rahaa ellei os173841- 56803
Pub Marjuskan grillibileet
Pub marjuskassa ilmainen makkara tarjoilu ja jakaa parille sadalle aurinko laseja. Miten tälläistä. Saako popittaa ja ja12733