Onnistuuko etupyörän laakerin vaihto kotikonstein vaan vaatiiko jotain erikoistyökaluja?Ja kuinkahan pitkään tollaisessa vaihossa menisi?
Auto on siis volkswagen passat.
Etupyörän laakeri
6
1837
Vastaukset
- koppeli
Seurasin kun mun transittiin vaihettiin etupyörän laakeri,ni voin sanoa että jos et oo autonasentaja nii ei onnistu ja aikaa meni noin tunti per pyörä.
- ...
Riippuu täysin siitä onko kysymyksessä vetävä pyörä vai ei! Vetävä pyörä on aina hankalampi koska on irrotettava vetoakseli.
- kirj.
... kirjoitti:
Riippuu täysin siitä onko kysymyksessä vetävä pyörä vai ei! Vetävä pyörä on aina hankalampi koska on irrotettava vetoakseli.
Kyseessä on oikea etupyörä.
- aösldkfjöslakdjf
kirj. kirjoitti:
Kyseessä on oikea etupyörä.
Itse en ole autoasentaja, mutta olen vaihtanut kaikkiin pyöriin laakerit sitä mukaa kun vanhaksi on tullut. Vetävän etupyörän laakerinkin voi vaihtaa, mutta ensikertalaiselle se ei ole helpoin työmaa. Se voi olla todella tiukassa ja ilman mitään nikseja sitä vanhaa voi olla vaikea irroittaa. Mutta kun työ on tehty niin mieli on hyvä.
P. S. Hae kaupasta volkkarin huoltokirja. Tai korjausopas. Miksikä niitä kutsutaankaan. Niissä on kaikkiin mehdollisiin korjauksiin hyvät ohjeet.
- karu totuus
Näin se vain on, jos et omista autokorjaamoa.
- tekemällä oppii
Ja milläperustein on kalliimpaa? Ei todellakaan ole kunhan vain katsoo tarkkaan miten kaikki on ollut paikallaan ja pitää vain irroittamat osat järjestyksessä että tietää mikä missäkin on ollut, ja kun pitää mielessä että tutkii ennenkuin tekee mitään ettei tule mitään lisävahinkoja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2664793Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii813237- 382766
- 472533
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua451807- 971600
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘941378PS uusimman gallupin rakettimainen nousija
https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden1441015- 69988
- 100946