40-sarjan

Onko -01 eteenpäin olevissa 40-sarjalaisissa eroa
ajettavuudessa. Esim vapaastihengittävissä vrt turbo-
koneellisissa. Hiukan ristiriitaista tietoa tuntuu olevan
asiasta ihan autolehtien vertailuissakin.
Entä miten mielestänne volvon käyttämä automaattilaatikko toimii verrattuna esim audin tiptroniciin.
2924
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

6/2000 vanhempaa en ottaisi edes ilmaiseksi,
uudistukset tulivat silloin ja kyseessä aivan eri auto alustaltaan.

Äänestä

Uusimmat mallit on jo jotenkin ajettavia.
T5:a en ole ajellut, kun pidän niitä tehoja turhina suomen teille.
Muuten s40:tä on ihan ookoo, mutta tilat on
tarkoitettu vain kahdelle. Takana osuu nuppi kattoon, ja on ne aika kapeita.
Mikäli ei välitä niukoista tiloista niin se on varteenotettava vaihtoehto. Vanhemmat mallit on taas aivan surkeita.!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ajettavuus kirjoitti:

Onko -01 eteenpäin olevissa 40-sarjalaisissa eroa
ajettavuudessa. Esim vapaastihengittävissä vrt turbo-
koneellisissa. Hiukan ristiriitaista tietoa tuntuu olevan
asiasta ihan autolehtien vertailuissakin.
Entä miten mielestänne volvon käyttämä automaattilaatikko toimii verrattuna esim audin tiptroniciin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu