Levy jäi päälle

Muistuttaisin vaihteeksi että linuks on haudattu ainakin seuraavaksi ~ 10 vuodeksi unholaan.

http://www.digitoday.fi/bisnes/2010/08/06/windows-7-kohta-kaytossa-jo-puolella-suomen-yrityksista/201010889/66
4179
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Vista_fanilla jäi levy päälle. Yrityksistä 3% ottanut seiskan käyttöön, Gartner hoputtaa yrityksiä siirtymään, ilmeisesti sai redmontista lahjoituksen vai miksi muuten hoputtelisi kun on vaan markkinatutkimusyritys.

Hyvä esimerkki windowsuunojen seiskahypestä, 3% on kätevästi muutettu 50%:ksi.

Äänestä

"Marketvision mukaan Vistan osuus Windowsia käyttävissä suomalaisyrityksissä oli kolme prosenttia tämän vuoden puolivälissä. Windows 7 oli napannut yhden prosentin siivun."

Ja XP:llä mennään niin kauan kuin se vain on mahdollista. Missä tuossa muuten sanottiin että "linuks on haudattu ainakin seuraavaksi ~ 10 vuodeksi unholaan."? Itse en ainakaan sellaista väitettä tästä(kään) löytänyt.. Että vaihda vain rauhassa sitä levyä..

Äänestä

"Puolet suomalaisista yrityksistä on ainakin jollain tavalla koskettanut Windows 7:ää vuoden loppuun mennessä"

Mitähän sinä olet taas jollakin tavalla kosketellut, kun pitää märkiä unia kertoa julkisesti? Sitä kuolevaa systeemiäsi, jonka markkinaosuus on Suomen pienin?

Äänestä
  • Vistafanukka on taas tutkinut netapplikationsin linux < 1% tilastoja ja kiihtynyt niin että oli pakko run.. rummuttaa se meille ;D

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vista_fani kirjoitti:

Muistuttaisin vaihteeksi että linuks on haudattu ainakin seuraavaksi ~ 10 vuodeksi unholaan.

http://www.digitoday.fi/bisnes/2010/08/06/windows-7-kohta-kaytossa-jo-puolella-suomen-yrityksista/201010889/66

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu