Heippa!
Minulla on ollut todella mukava automatka!
Olen jo kolmena kesänä mennyt autolla euroopassa.
Kerron tänä kesän matkasta:
Ensiksi mentiin laivalla saksaan (auto oli laivassa mukana). Sitten yövyttiin siellä monissa paikoissa, mm. Münchenissä. Automuseot katsottiin.. (oli vhän tylsää kun oon tyttö) Käytiin aika monessa. :D
SItten autolla jatkettiin Pohjois-Italiaan. Siellä oltiin yksi yö. SItten jatkettiin muihin Italian osiin!
Oltiin mm. Camaioressa, Arma Di Taggiassa
Minun kokemus! :)
14
903
Vastaukset
- !!!!!!!!!!!!!!!!!
onko auto iso tai ei ! Ei tuo Fordi niin iso ole, meillä on 8m asuntoauto, se on kyllä isompi. Ja me mennään sillä nyt 14.8 Välimerelle neljäksi viikoksi.
- Alkuperäinen kirj
Juu no meille ihan sopivan "iso".
Meitä on 5 henkilöä, autossa on 7 paikkaa (ne kaks oi kääntää). Niin siksi tavaratilaa on paljon.
No onhan asuntoauto tietenkin isompi... - ihquuuuuuuuuuu
Alkuperäinen kirj kirjoitti:
Juu no meille ihan sopivan "iso".
Meitä on 5 henkilöä, autossa on 7 paikkaa (ne kaks oi kääntää). Niin siksi tavaratilaa on paljon.
No onhan asuntoauto tietenkin isompi...kyll se niiiiiiin iso >
husii ku iso
- ihquuu pissaliisalta
ihquuu ku >oli huisiiin kivaa xxxxXXXXXX::::: ihquuuu ja huisii elikkäs kun
- Alkuperäinen kirj.
Ootko vhän kateellinen?
Oot varmaan joku, joka ei matkustele paljoakaan... ja huonosti kasvatettu, että ihan täytyy tulla tänne haukkumaan toisia.... hanki elämä.
- Kokemusmatkailija!
Aina hyviä kokemuksia kun on sioa auto. Siinä on paljon tilaa... ei tartte vaan katsoo maisemiin.. voi tehdä muutakin kivaa kuin pysähtyy. Siitä on mukemusta.. ja tanskassa kannattaa käydä, ne on ihan kivoja..
- kumpikin on
kummasta tykkäätte enemmän, seksistä takapenkillä ja istuen etupenkilllä, isossa autossa voi kyllä helpommin harrastaa seksii kuin pienessä, se on tietenkin ihan totta. tanskassa on istegadella paljon aksullisia, kannattaa käydä
- ALkuperäinen kirj..
kumpikin on kirjoitti:
kummasta tykkäätte enemmän, seksistä takapenkillä ja istuen etupenkilllä, isossa autossa voi kyllä helpommin harrastaa seksii kuin pienessä, se on tietenkin ihan totta. tanskassa on istegadella paljon aksullisia, kannattaa käydä
just
- tila-autolla mekin.
joku jaksaa kirjoittaa tänne matkoistaan.... Oli ihan mukava lukea. Itse pidän myös autolla ajelemisesta keskieuroopassa, viime reissusta jo useampi vuosi. Ehkä ensikesänä sitten.
- Alkupräinen kirj.
Mukava juttu :D
- Värkkäri
Moi. Mukava kuulla onnistuneesta reissusta. Kun on tarpeeksi aikaa, ehtii pitää välipäivän tai muutaman etappiajamisesta ja matkailla kaikessa rauhassa paikallisesti. Se on aika tärkeää. Tänne on näköjään eksynyt joku varakaanari, joka lajilleen tyypillisesti ja ajastaan jääneenä kilpailee edelleen siitä, kenellä on isoin. Pitäisiköhän valistaa, että elämme tietoteknisessä yhteiskunnassa, jossa kilpaillaan siitä, kenellä on pienin. Useimmille kai ajoneuvo on vain väline matkalla elämyksiin, mutta joillekin se tuntuu olevan se tärkein juttu.
- siltä, että
taidan minäkin kokeilla. Tällaista tekisi mieli: www.tramo.net
- sen verran
matkakuumetta kun tuota luki, että piti ruveta jo syyslomaksi tutkimaan autoreittejä. Tuollainen retkeilyauto, jota edellisen kirjoittajan teki mieli, voisi antaa vielä lisää mahdollisuuksia matkantekoon. Meillä sellainen sopisi vaikka ainoaksi autoksi.
- tyhmäkysmy
Millä laivalla menitte? ja kauanko siis tämä matka Saksaan kesti?
Entäpä missä yövyitte? hotelleissa, BB-majoituksissa, leirintäalueilla vai missä? söittekö te itse valmistettua ruokaa, oliko teillä keitin mukana, vai ravintoloissa.
Paljonko koko reissunne maksoi , ja oliko teitä kuinka monta henkeä mukana?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html584334Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?
Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o2424102Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän
elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi1453223Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?
Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat223204Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?
Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis653034Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin
Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos752839Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien1012505Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana1512276- 472142
- 241800