Jokainen vähänkään asiaa seurannut on huomannut,että moppilassa saa sisäpiirin kuuluva (t) rekisteröidä useampia nikkejä. Ylläpito ei voi olla tietämättä,kun sivullinenkin sen huomaa.....
Luulotautia
0000000111
20375
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
mene sinne
Kellä siellä monta nikkiä on? Ajattelen kun ne aktiiviset tunnistaa jo tyylistä.
>> Jokainen vähänkään asiaa seurannut on huomannut,että moppilassa saa sisäpiirin kuuluva (t) rekisteröidä useampia nikkejä.
En ole rekisteröitynyt. Luulotautinen ei kuitenkaan sano nimiä,koska ei silti paljasta ketään luulotautinsa perusteella. .Miettiköön mielessään.
Näin uskallan sanoa, vaikka en moppilainen olekaan. Nehän ovat itse pitäneet elämää multinikkeilystä, niin että ei siellä sellaista hyväksytä. Eikö siitä sanota sen palstan säännöissäkin?
Joku siellä kyllä multinikkeilee omin lupinensa, mutta hän ei kuulu sisäpiiriin.
Usein modet tahtoo käyttää myös jotain "peitenikkiä" koska muut tahtoo nostaa moden väkisinkin "johtajaksi" jonka mielipidettä ei uskalleta kiistää.
VL Foorumilla on "peitenikki" ainakin OM:lla. Mopinpalstalla ei peitenikkejä tuntuisi olevan muilla kuin Mopilla itsellään. Varovasti hän peitenikilläänkään kirjoittelee.
Mitkä ovat Mopin muut nikit?
>> Usein modet tahtoo käyttää myös jotain "peitenikkiä" koska muut tahtoo nostaa moden väkisinkin "johtajaksi" jonka mielipidettä ei uskalleta kiistää.
Se on sisäiseti sovittu että näin voidaan tehdä. Sisäpiirin extraa.
Samaa mielipuolta extran kanssa.
vasta muutamat havainneet. :-D
Kukahan se kuningatat Elisabet mahtaakan olla . Taitaa olla vaikea tunnistaa. :-D
Jotain tuttua, jotain xx... sis sinistä, uumoiltu että kuninkaallinen harrastaa siivoustakin.
Taitaa olla itsensä multinikin yksi sivupersoona. Toimi samaan malliin. Kirjoitti vähän aikaa melko aktiivisesti ja sitten vaikeni. Tai sitten on aivan tavallinen nikki joka sai tarpeeksensa ja lopetti. Onhan niitäkin. Elisabetti ei ainakaan mitään intohimoja herätä puoleen eikä toiseen, ei mikään näkyvä nettipersoona. Eikä ainakaan Moppi ole, siivotkoon vaikka kuin paljon tahansa!
Sattuupa vaan olemaan Moppi eli Bereronnette. :)
Se ainakin on varma ettei ole Moppi!
Ei tosiaankaan moppi, vaan eräs toinen tunnettu palstojen persoona.Tutkikaa kirjoitustyyliä.
Moppi ei pystyisi kirjoittamaan sellaisella tyylillä kuin se Elisapetti kirjoitti. Moppi kirjoittaa vain asiatekstiä ja on itse sanonut, että on aikanaan kirjoittamisensa tänne kirjoittanut ja nyt on takki melko tyhjänä. Hän tyytyy vain moderoimaan.
Pidin sitä kuningatarta ilman muuta Multinikkinä, mutta saattoi se tietysti olla joku siellä palstalla vähän aikaa poikennut.
En muuten ymmärrä tuota, että muut moppilaiset muka pitäisivät Moppia jonakin auktoriteettina. Eivät he ole sellaisia. Jos palstan mode olisi mies ja paasaisi oppinäkemyksistä (kuten Taavetti), sitten häntä ehkä katsottaisiin vähän ylöspäin. Vl-kulttuuri on sellaista.
sama meno on vl foorumilla
:-DD