jos on luonteeltaan rento tyyppi, joka hakee enimmäkseen elämältä rentoutta, hauskuutta ja irti oravanpyörästä meninkiä niin kannabis on enimmäkseen heille.
Minkä sille luonteelleen mahtaa. Siis ymmärrän täysin , ainaskin osaa jotka pajauttelee silloin tällöin. Ei kaikki dikkaa viinan juonnista, ja sen aiheuttamasta vittumaisesta humala tilasta.
Itse voin kuvitella, kun kuuntelen reggeeta, otan chillisti niin miksi moni haluaa relata ja rentoutua. Ihmisiä on monenlaisia. Toiset vaan haluaa olla pilvessä joskus
Itse en ole koskaan ollut, mutta tuli vaan mieleen!
Minkä sille luonteelleen mahtaa. Siis ymmärrän täysin , ainaskin osaa jotka pajauttelee silloin tällöin. Ei kaikki dikkaa viinan juonnista, ja sen aiheuttamasta vittumaisesta humala tilasta.
Itse voin kuvitella, kun kuuntelen reggeeta, otan chillisti niin miksi moni haluaa relata ja rentoutua. Ihmisiä on monenlaisia. Toiset vaan haluaa olla pilvessä joskus
Itse en ole koskaan ollut, mutta tuli vaan mieleen!
Vastaukset 16
Vanhimmat
Minulle kannabis on väline ja inspiraation lähde eli paremminkin muusa, kun teen kokeellista, elämänarvoja syväluotaavaa lyömäsoitinmusiikkia. Minä olen muusikko, jonka pääinstrumentti on bongorumpu, jonka soittamisessa käytän kehittämääni Moeller-tekniikkaa käsittämättömällä taiteellisuudellani. On se ihmeellistä, että siinä missä joku tarvitsee kahta bongorumpua, niin allekirjoittanut tarvitsee vain yhtä bongorumpua. MIelestäni se kertoo jo paljon.
Kuten aiemminkin viittasin tuskin tällä foorumilla
käydään sitä hedelmällisintä keskustelua päihteistä.
Huvittavaa, että vanhin ja fanaatikkovastustaja on
juuri se kajahtanein ja vaikein kirjoittaja täällä.
Epäasiallisuuden tasosta puhumattakaan. Kirjoitus-
taito kuitenkin melko heikko, jos ottaa huomioon
vimman millä henkilö kirjoittaa eri rooleissa näitä
juttujaan. Luulisi oppivan siinä kirjoittamaankin.
Tosiaan näillä trolleilla ja mielikuvitusjutuilla ei
päihdekysymystä ratkaista. Onneksi suuri osa
osallistuvasta kansasta ymmärtää tämän.
Tässä edellisessä kirjoituksessa tämä katkera
henkilö harjoittaa erästä lapsellista tarvettaan.
Tarvetta loukata toista, sillä on itse suuttunut
kannabiskeskustelussa rumpuja soittavalle
henkilölle. Minusta lapsellisuus ei voi mennä
enää paljoa pidemmälle vanhalla miehellä :))
Ainakin tämä Rimpeläinen vai mikä se uusi
IHRY:n tyyppi onkaan, on ihan kirkasliekkinen
ukkeli, tällä toisella kaverilla liekki lepattaa.
Ovat eri tasolla keskustelussa.
Kiitoksia tarkasta analyysistä. Minä ymmärrän täysin, kuinka kirjoitukseni perusteella arvioit henkistä tasoani ja seuravaksi väität minua katkeroituneeksi, kajahtaneeksi ja vaikeimmaksi ja epäasialliseksi. Miksi vastasit? Varmaan sen takia, että sinua ärsyttää tällainen kirjoittelu vaikka tiedät, että "onneksi suuri osa osallistuvasta kansasta ymmärtää tämän". Yritit miettiä sopivaa nasevaa, hieman ivallista ja loukkaavaa vastausta.
Minun kirjoitukseni tarkoitus on täysin sama ja haluan tuoda kirjoituksellani esille juuri sinun mainitsemat puolet Mikessä, sillä kirjoitukseni on täysin samanlainen sisällöltään kuin hänenkin kirjoituksensa.
Sopiikin siis kysyä tässä epäasiallisten trollien foorumissa, jossa Mikellä on suurin rooli ja useita pseudonyymejä (minkä hän on itsekin myöntänyt), että millä tavalla minun kirjoitukseni eroaa hänen kirjoituksestaan. Ei millään tavalla.
Minnkin mielestä Mikke on täyttä paskaa
Jotenkinhelvetin mahtavaa, että Pajatso-Mikke tuossa oikeastaan analysoi omaa kirjoitustaan. helvetin hyvin kirjoitti tuo Kikkiorg
etkö tajua, että toi pajatso ja mikke on sama hlö?
alkaako Mikellä jo oma lääke maistua paskalle?
hoohoo
minun mielestäni alkoholi sopi aivan hyvin sellaisille luonteeltaan rennoille tyypeille, jotka hakevat elämältään enimmäkseeen rentoutta, hauskuutta ja irti oraanpyörästä meininkiä.
Sitä paitsi, alkoholeissa on enemmän valinnanvaraa kuin kannabiksessa: on viinejä, votkaa, lonkkua, kaljaa, jallua...eli tällaisille rennoille, mukaville, hauskoille ja kivoille tyypeille, jotka haluavat varsinkin vaihtelua oravanpyörästä niin alkoholi on mitä sopivin vaihtoehto. Minäkin pidän Reggae-musiikista ja voin kuvitella itseni punaviinilasi kourassa ottamassa chillisti ja rentoutumassa Reggaen tahdissa, ihanaa
Meitä ihimisiä on niin moneksi ja voin kyllä myöntää, että on alkoholinkäyttäjissä joitain hankalampiakin tapauksia. Olen nähnyt sellaisia ja ajattelen, että he eivät osaa käyttää alkoholia oikein (...tiedäthät, silleen, kun vain haetaan elämältä enimmäkseeen rentoutta, hauskuutta ja irti oraanpyörästä meininkiä). Mielestäni päihteidenkäytössä on tärkeää sen lisäksi, että pohditaan millaisen luonteisille ihmisille jokin päihde sopii, painottaa päihteidenkäyttöön liittyvää vastuullisuutta. Tulipa vaan tällaista mieleen.
Mikelle ei sovi muu kuin raikas lasillinen vettä, sen verran kajahtanut hän on.
samma här, full of skit är hon.
mielestä pajatso palaa on sama kuin tuo mikke, ekö olekin
minun mielestä pajatso palaa on paljon nuorempi ja paljon lapsellisempi.
päihteet kulkee luonteen mukaan. ite diggaan deeleist. ne tuo mulle inspiraatioo ja uusia näkökulmia asioihin, kallistelee tottumuksia ja keikuttelee maailmankatsomusta. lempparii.
eihän taatelit ole mitään huumetta.
no jos taatelit ei maistu niin syö vaikka paskaa