canonin 28-300mm

kertokaas omistajat tollasesta putkesta,mitä olette olleet mieltä?
tarviisin yleisputken ja tota harkitsen, onko vaihtoehtoja tolla polttovälillä? Vinkkejä..
2287
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Turhan kallis optiseen laatuunsa nähden. Mekaanisesti se on hyvä.

Äänestä

Erittäin hyvä yleisputki polttovälinsä takia.
Haittapuolina
- hidas, valovoimaa sais olla enemmän
- ei kovin hyvä piirroltaan ellei voi himmentää aukolle 8 tai siitä ylöspäin

Tarkennus nopea ja kuvanvakain erittäin hyvä.
Pumppu-zoom -rakenne vaatii totuttelua mutta kyllä sen kanssa voi elää.

Omani myin pois lähinnä tuon valovoiman takia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


leigi gagga kirjoitti:

kertokaas omistajat tollasesta putkesta,mitä olette olleet mieltä?
tarviisin yleisputken ja tota harkitsen, onko vaihtoehtoja tolla polttovälillä? Vinkkejä..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu