Minulla on 3v ja 1 kk ikäinen gerbiiliuros, jonka kaveri kuoli kuukausi sitten. Kannattaisiko minun hankkia gerbiililleni kaveri, vai onko se jo niin vanha tai kaverin kuolemasta jo niin pitkä aika että sen kannattaa elää yksin? Reilu vuosi sitten sillä oli kasvain, ja leikkauksen helpottamiseksi siltä piti poistaa toinen kives. Jäisiköhän gerbiilini "tossun alle" uusien gerbiilien saapuessa, kun sillä ei ole enää niin paljon taistelu viettiä?
Gerbiilille kaveri?
lonelyGerbil
2252
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Jos gerbiilisi on huonossa kunnossa, ja luulet sen kuolevan lähiaikoina, ei kannata ostaa kaveria. Tietenkin voit ostaa sille kaksi uutta kaveria, jos haluat. Vanhin on pomo. Nuoremmat kyllä arvostavat vanhempaa gerbiiliäsi. Muista kuitenkin jos hankit kaverit gerbullesi, sinun pitää totuttaa ne gerbuusi, ja siinä voi mennä jopa kuukausi.
tämän minä kirjoitin...
minä joka tiedän enemmän kuin te muut yhteensä
minä joka omistan maailman ihanimmat ja parhaimmat gerbiilit
minä joka on etsinyt tuplasti enemmän tietoa, kuin te kaikki muut yhteensä
minä, jolta te kaikki kysytte neuvoa gerbiili pulmissanne
minä joka olen varmaan nuorempi kuin te kaikki muut kysyjät, mutta silti älykkäämpi gerbiili asioissa
minä joka olen vain kaikista taitavin salaamaan teiltä kaiken olennaisen ja esittämään itseni yhtä hyvänä kuin kasvattaja
niinpä.