olla noin tekopyhiä. Satojatuhansia on jaettu paska töihin, ja kukaan ei kommentoi kunnon kirjoitusta. Siis:
Kyllä luovuuson ihanaa! Juhannuksen aikaan kun oli aikaa hiukan pysähtyä, sain varsinaisen neronleimauksen. Ajatuksena tehdä mittava installaatio, johon kulttuuritietoinen väki voi osallistua.
Tehdään "skateboard" ramppi hyvin väriä imevästä havuvanerista. Sitten varataan isoihin pyttyihin punamultamaalia. Väkijoukko kastaa perseensä punamultaan, ja istuu useamman kerran havuvanerialustalle....näin ahterin kuva himmenee ja himmenee. Myös muutama uskalikko voi liukua runsaassa värilastissa pitkin alustaa....vau, suorastaan sykähdyttävää nähdä tuon ihmisjoukon perseenjäljet monistettuna ja eri sävyissä.
Teoksen nimi voisi olla "Häilyvät perseet".
Uskon, että kriitikot ja hoitokunnat rahastoissa olisivat orgasmin partaalla, jos vielä muutamia karvoja on tarttunut karheaan vaneriin.....IIIIHanaaaaaa....
Kovan työskentelyn jälkeen olisi pesuhetki, jolloin pyllyt pestään. Samassa yhteydessä voisi pullottaa muhevia pieruja Lidllin palautuspulloihin (2 litraisiin).
Kun sitten aikanaan suuri yleisö tulee nauttimaan teoksesta, se voisi samalla impata pulloista ja arvata, kenen perseenjäljestä haju on lähtenyt. Näin saataisiin yleisö aktivoitua ja teos puhuttelisi yleisöä mitä syvimmällä tavalla.
Mitä mieltä olette, pitäisikö osallistujajoukkoa rajata, ja mitä teen mediatungokselle, jonka tämä upea ja ainutlaatuinen, mittava työ saa aikaan?
Älkää nyt viittikö
Vitut taidetoimikunn
1
388
Vastaukset
- Hekohekohonk
Siitä vaan taidetta tekemään! Kerro sitten pitikö laskelmasi paikkansa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 948201
- 403942
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021916- 241400
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html351282Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,321132Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia121030Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk53857Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31832Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v29797