Miksi kaikki jaksavat vielä jaritella tuosta höpöhöpö ''onko lataaminen laitonta'', ''onko jakaminen laitonta''- aiheesta????? Minun mielestäni se menee niin, että jos jutusta ei jää kiinni, ei se voi myöskään olla laitonta! Olenko väärässä? Turha miettiä asioita, tekee mitä mieli tekee ja katsoo, jääkö kiinni. Jos ei jää, ei tehty juttu ole silloin ollut laiton.
Rikos ja rikos...
9
661
Vastaukset
- omsss
"Turha miettiä asioita, tekee mitä mieli tekee ja katsoo, jääkö kiinni. Jos ei jää, ei tehty juttu ole silloin ollut laiton."
Tuolla logiikalla voi vaikka ampua naapurinsa. Eihän se ole laitonta jos ei jää kiinni....- HERÄTYS!!!.
ottaa sellaisia RISKEJÄ,joista todennäköisesti JOUTUU vastuuseen ja sen jälkeen oma elämä on PILALLA kun on TODELLISESSA velkakierteessä??.
HALOO!,omaa TERVETTÄ järkeä PITÄÄ käyttää eikä olla VÄLINPITÄMÄTÖN!!.
Kannattaa miettiä,että kuinka suurista summista tulee kysymys,kun JÄÄ kiinni laittomuudesta!. - 3513613613
HERÄTYS!!!. kirjoitti:
ottaa sellaisia RISKEJÄ,joista todennäköisesti JOUTUU vastuuseen ja sen jälkeen oma elämä on PILALLA kun on TODELLISESSA velkakierteessä??.
HALOO!,omaa TERVETTÄ järkeä PITÄÄ käyttää eikä olla VÄLINPITÄMÄTÖN!!.
Kannattaa miettiä,että kuinka suurista summista tulee kysymys,kun JÄÄ kiinni laittomuudesta!.Voihan sitä aina tekeytyä mielisairaaksi ja päästä pois vastuusta!!!!!!!!
- salkku90
3513613613 kirjoitti:
Voihan sitä aina tekeytyä mielisairaaksi ja päästä pois vastuusta!!!!!!!!
ja sitten joudut mielisairaalaan kymmenest vuodest eteenpäi hommast mist saisit muute tyylii sakot ja ehdonalast. woohoo.
- HtMHwJxDYT
Joo. Lataillaan vai langat tötteröllä. Eikä välitetä testomafiasta ja heidän saastaista kätyreistään mitään.
- Brutukseni
sfinski80 kirjoitti:
Eli toisinsanottuna myös pankin ryöstäminen on laillista kunhan siitä ei jää kiinni :D
Tottakai se on. Olethan SYYTÖN kunnes todetaan syylliseksi.
Täysin tolloa edes verrata näitä asioita keskenään, mutta ihan miten vaan. Brutukseni kirjoitti:
Tottakai se on. Olethan SYYTÖN kunnes todetaan syylliseksi.
Täysin tolloa edes verrata näitä asioita keskenään, mutta ihan miten vaan.Molemmissa tapauksissa ryöstetään toisen omaisuutta :D
Raha nyt vain on helpommin määriteltävissä.- 13
sfinski80 kirjoitti:
Molemmissa tapauksissa ryöstetään toisen omaisuutta :D
Raha nyt vain on helpommin määriteltävissä.Katsopa sanakirjasta määritys sanalle 'ryöstö'.
Seuraavaksi selvitä 'laiton kopiointi'.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja19622562Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant999839Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.537733Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va956502SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1936237Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m655847Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,615340Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515233HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1214873Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1074574