Tanssikuumetta Berliinissä

Tänään ykkösen aamutv:ssä oli juttu ulkoilmatansseista Berliinissä. Mikäli sinne menee lomalle, kannattaa varmasti katsastaa nuo paikan päältä. Rentoa meininkiä :)

http://areena.yle.fi/player/index.php?clip=1197874&language=fi

Juttu alkaa kohdasta 00.36.45
1166
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

kun tylsän discoilun tilalle on moni löytänyt paritanssin. Onhan se paritanssi vaihtelua, jos koko nuoruuden on discoissa jorannut. Silloinkin on vain niissä illan viimeisissä hitaissa päässyt toista lähelle. Toista on paritanssissa :). Luulisi tuollaisten tapahtumien yleistyvän muuallakin Euroopassa, ties vaikka olisikin yleistyneet? Kädenalitanssijoitakin siellä näkyi runsaasti, joten ei kovin yksipuolista ollut meno. Arkkutango on monen suosikki.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ulkoilmatanssia kirjoitti:

Tänään ykkösen aamutv:ssä oli juttu ulkoilmatansseista Berliinissä. Mikäli sinne menee lomalle, kannattaa varmasti katsastaa nuo paikan päältä. Rentoa meininkiä :)

http://areena.yle.fi/player/index.php?clip=1197874&language=fi

Juttu alkaa kohdasta 00.36.45

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu