Hei!
Onkos kukaan saanut purettua tuota DNA:n 2 vuoden mokkulasopimusta? Itsellä menee hermot koko mokkulaan, kun se ei toimi ja nyt yritän saada purettua sopimuksen.
DNA:n mokkula
4
607
Vastaukset
- taisteleva metso
saada sopimus purettua, mutta lopulta puolen vuoden taistelun jälkeen se onnistui. hermoja vaativaa hommaahan se oli, mutta kannatti. nyt on toiselta operaattorilta mobiililaajakaista ja se pelaa.
- entinen dana
Sopimuksen purku onnistus helpolla, täällä jossa asun oli tän 2010 kesän aikana "tehty tukiasema korjaus" ja paskat sanon minä, kuuluvuus meni vaan huonommaks. Aspan kanssa kun olin yhdeydessä tarkistivat asiaa ja totesivat että nopeus useammin 0.jotain eikä lähelläkään megaa, joten sopimus purettiin mutkitta.
> ... kesän aikana "tehty tukiasema korjaus" ja ... kuuluvuus meni vaan huonommaks
sama täällä. 200...400 metrin säteellä tuli kolmas tukiasema entisten lisäksi. Liekö sattuma että samoihin aikoihin nopeus putosi pahimmillaan 0,05 megabittiin/s.
yleisesti ottaen tuntuu että nettitikkuja myydään liikaa verkon kapasiteettiin nähden, mutta hassua että uusi tukiasema pilaisi toimivuudn?- hyvää lauantaita
as77 kirjoitti:
> ... kesän aikana "tehty tukiasema korjaus" ja ... kuuluvuus meni vaan huonommaks
sama täällä. 200...400 metrin säteellä tuli kolmas tukiasema entisten lisäksi. Liekö sattuma että samoihin aikoihin nopeus putosi pahimmillaan 0,05 megabittiin/s.
yleisesti ottaen tuntuu että nettitikkuja myydään liikaa verkon kapasiteettiin nähden, mutta hassua että uusi tukiasema pilaisi toimivuudn?... näin käyny mokkulan kanssa kuin mulla ja mitäs sitten tehtiin?
Toimi toista vuotta ihan tyydyttävästi (se hitain ja halvin, jopa Turun saaristossa) kunnes: elokuun lopulla, kun palasin parin viikon jälkeen kaupungista, ei Mobile Partner -ikoni reagoinu enää.
Yritin kaikkea mitä mieleen tuli ja nyt ollaan tianteessa, että ikoni reagoi kyllä, mutta avaa ison ikkunan, jonka oikeassa yläkulmassa viiden sentin kokoinen Soneran logo ja palkissa 5x5 mm:n kokoinen dna:n.
Kohta ilmestyy vähän tutumman näköinen tyhjä ikkuna, johon pitäisi kirjoittaa mokkulan tunnusluku.
Antaa kirjoittaa mut heti perään tulee 'error' kun pitäis tulla 'connect'-painike.
Dna:n ohjelma on tallella kovalevyllä ja Sonera-hakusanalla ei löydy mitään.
Siskonpojat olivat käyttäneet konetta, mutta ovat 18- ja 28-vuotiaita ja osaavat varmaan paremmin käyttää konetta kuin mä. Mut tuskin ovat ymmärtäneet AVG:tä päivitysilmoituksen tullessa.
Mulla on kaks konetta ja tätä kirjoitan toisella(kiinteä yhteys) Turusta, jos joku ihmettelee.
Että tämmösiä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial11598Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras1061553- 121328
Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221051Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva2211038- 124871
Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt2816Kuka omistaa keltaisen vanhan aravan?
Pitäs saada rakennuksen omistajaan yhteys, rappukäytävät on siivottomassa kunnossa. Hiekkaa ja roskia rappusissa, lisäks29797Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks43776- 9770