DNA:n mokkula

???

Hei!

Onkos kukaan saanut purettua tuota DNA:n 2 vuoden mokkulasopimusta? Itsellä menee hermot koko mokkulaan, kun se ei toimi ja nyt yritän saada purettua sopimuksen.

4

600

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • taisteleva metso

      saada sopimus purettua, mutta lopulta puolen vuoden taistelun jälkeen se onnistui. hermoja vaativaa hommaahan se oli, mutta kannatti. nyt on toiselta operaattorilta mobiililaajakaista ja se pelaa.

    • entinen dana

      Sopimuksen purku onnistus helpolla, täällä jossa asun oli tän 2010 kesän aikana "tehty tukiasema korjaus" ja paskat sanon minä, kuuluvuus meni vaan huonommaks. Aspan kanssa kun olin yhdeydessä tarkistivat asiaa ja totesivat että nopeus useammin 0.jotain eikä lähelläkään megaa, joten sopimus purettiin mutkitta.

      • > ... kesän aikana "tehty tukiasema korjaus" ja ... kuuluvuus meni vaan huonommaks

        sama täällä. 200...400 metrin säteellä tuli kolmas tukiasema entisten lisäksi. Liekö sattuma että samoihin aikoihin nopeus putosi pahimmillaan 0,05 megabittiin/s.

        yleisesti ottaen tuntuu että nettitikkuja myydään liikaa verkon kapasiteettiin nähden, mutta hassua että uusi tukiasema pilaisi toimivuudn?


      • hyvää lauantaita
        as77 kirjoitti:

        > ... kesän aikana "tehty tukiasema korjaus" ja ... kuuluvuus meni vaan huonommaks

        sama täällä. 200...400 metrin säteellä tuli kolmas tukiasema entisten lisäksi. Liekö sattuma että samoihin aikoihin nopeus putosi pahimmillaan 0,05 megabittiin/s.

        yleisesti ottaen tuntuu että nettitikkuja myydään liikaa verkon kapasiteettiin nähden, mutta hassua että uusi tukiasema pilaisi toimivuudn?

        ... näin käyny mokkulan kanssa kuin mulla ja mitäs sitten tehtiin?

        Toimi toista vuotta ihan tyydyttävästi (se hitain ja halvin, jopa Turun saaristossa) kunnes: elokuun lopulla, kun palasin parin viikon jälkeen kaupungista, ei Mobile Partner -ikoni reagoinu enää.

        Yritin kaikkea mitä mieleen tuli ja nyt ollaan tianteessa, että ikoni reagoi kyllä, mutta avaa ison ikkunan, jonka oikeassa yläkulmassa viiden sentin kokoinen Soneran logo ja palkissa 5x5 mm:n kokoinen dna:n.
        Kohta ilmestyy vähän tutumman näköinen tyhjä ikkuna, johon pitäisi kirjoittaa mokkulan tunnusluku.

        Antaa kirjoittaa mut heti perään tulee 'error' kun pitäis tulla 'connect'-painike.

        Dna:n ohjelma on tallella kovalevyllä ja Sonera-hakusanalla ei löydy mitään.

        Siskonpojat olivat käyttäneet konetta, mutta ovat 18- ja 28-vuotiaita ja osaavat varmaan paremmin käyttää konetta kuin mä. Mut tuskin ovat ymmärtäneet AVG:tä päivitysilmoituksen tullessa.

        Mulla on kaks konetta ja tätä kirjoitan toisella(kiinteä yhteys) Turusta, jos joku ihmettelee.

        Että tämmösiä!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      3
      3656
    2. SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo
      Maailman menoa
      193
      3579
    3. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      128
      3320
    4. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      71
      3291
    5. Korpelanvaara

      Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit
      Suomussalmi
      20
      2166
    6. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      25
      1748
    7. Osaatko arvata

      Mitä ajattelin?
      Ikävä
      30
      1486
    8. Heippa nainen

      Tykkään susta niin että halkeen 😘 Kivaa iltaa. t-mies
      Ikävä
      32
      1451
    9. Meidän täytyy tavata

      Siis se on välttämättömyys.
      Ikävä
      86
      1345
    10. Haluaisin et

      Pussaisit läpi ja nuolisit
      Ikävä
      15
      1303
    Aihe