POLIISIN

näkyy ja kuuluu kylän liikenteessä . Kyllä ihmetellä täytyy miten voi olla mahollista että mopoilijoita ei poliisi saa kuriin . Kyllä näillä otteilla ei suomi olisi itsenäisyyttä säilyttänyt!
5331
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

abc läisten vastuulle jää tuoki asija tässä kylässä. ei kai ne vai oo kesälomalla ?

Äänestä

Kyllä olisi muutama autolijakin kortin kuivauksen tarpeessa. Sen verran kovia nopeuksia vedetään 60 ja 40 alueilla.

Äänestä

poliisin puutteessa?

h1h1h111

Äänestä

paskasakin aina voittaa mennen tullen ja palatessa.

Äänestä
  • ennen pelata edes pleikkaa saatikka shättäillä.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


puute? kirjoitti:

näkyy ja kuuluu kylän liikenteessä . Kyllä ihmetellä täytyy miten voi olla mahollista että mopoilijoita ei poliisi saa kuriin . Kyllä näillä otteilla ei suomi olisi itsenäisyyttä säilyttänyt!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu