menee onko pyhäjärviset jo konkurssin partaalla, ei näytä siltä uusia parkkipaikkoja rakennetaan ja hammashoitoloita kyllä selänne maksaa vai
mitenhän selänteellä
kärsäsä
10382
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Pyhäjärven taloushan on ollut monet vuodet hienossa kunnossa, joten ei tuo hammashoitolan rakentaminen konkurssiin vie. Tuolla lännen suunnassa asiat on huonommalla tolalla, jos en sanoisi että siellä on veteläiset housussa.
vain ylijäämää ei siinä sen kummempaa ole pahimmat jarrumiehet on muuttaneet muualle,kaikilla näkyy olevan rahaa ja Kaupungintalon alakerrasta antavat lisää jos sattuu tilapäisesti loppumaan
Hyvin ovat pullat uunissa.
eiköhän se kaapunti omat hammashoitolansa ralkentaa. muuten selänteessä menee huonosti. kaikki naapurikunnat kääntyvät haapajärven puolesta, kun äänestys on . mitä tästä opimme. erotaan- meitä vihataan, kun meillä on rahhoo!!!!!!!!!!!!!!!!
SIIS EROTAAN KOKO PASKASTA JA ELETÄÄN OMILLAMME
olen samaa mieltä, erotaan. ei nuo palvelut ole ainakaan lähentyneet. ja kun kaikki kolme äänestävät meitä vastaan, niin ei hyvältä näytä.
katsokaapa Tyyne >T:n esitystä viime selänteen hallituksen kokouksessa. ei pärjää kaksi- kun vastassa on kuusi.
hammashoitola olla pyhäjärven kaapungin, eikös selänne hoitane hampaatkin, jos kaapunki on ne rakennuttanutkin, jollakin vuokrahommalla muutkin kuntayhtymän osakkaat maksavat siitä osansa kyllä ne on selänteen hallussa kaikki tilat ja hoitajat kuin terveys - ja sos alan virkaatekevätkin, kyllä kaapungin tehtäviin ei enää kuulu kuin syrjäkylien tienhoito, koulujen lakkauttaminen ja täydenkuuntanssit
kyllä hammashoitola on Pyhäjärven kaupungin kiinteistö. hoidettakoon siellä sitten ns. vuokralla ketä hyvänsä. näin se muuten tahtoopi olla.
että kiinteistö on pyhäjärven kaapungin, mutta maksaja on selänne kuntayhtymä ei kai ne pyhäjärven päättäjät niin tyhmiä voi olla, että rakentaa selänteelle hoitotiloja nuin vain koitahan pikku politiikko ottaa asoista selvää ennen kun kirjoittelet soopaa
pikku-pikku ja vielä pienempi. Mitä oikein tarkoitat oivalluksellasi.
Kais minäkin ymmärrän, vaikka en ole poliiitikko, 3ttä kuka rakentaa , se vaatii korvaukset käyttäjiltä. että eläpä ole viisaampi naapiuriasi.
kokonaisuutta änkytät typeriä mielipiteitä jossa ei oo puuta eikä heinää
voihan vitsi, parempi olisi palata entisiin aikoihin. eihän se aikoinaan pelannut Pyhäjärven-Kärsämäen kansanterveystyön kuntainliittokaan. ei siitä kovin kauaa ole, kun se purettiin. kuinka tämä neljän kunnan koaliitio voi toimia, kun pyhäjärviset jää yksin, sillä reisjärvi on haapajärven selusta ja kärsämäki etupuoli- eli kaikki yhtä köyhiä ja kaikki himoitsevat pyhäjärvisten rahoja. äänestyksessä kaikki köyhät ovat yhtä.
erotaan , ennenkuin käy huonosti.
meillähän on toimivat tk- tilat ja lääkärit. erikoishoito ostetaan Oulusta ja Oulaskankaalta. mitä tässä nyt näitä muita tarvitan.
köpsinrinne on uusi ja korjailtu, vanhukset säilötty. karpalokoti on muistinsa menettäneille.
alkoholisteilla on omat majansa ja varattomat hakevat apua kaupungintalolta, sosiaalitoimistosta, kuten ennenkin. Mitä ja mikä tässä oli syytä sotkea. oliko ne vain nuo muutamat herrat ja toiset narrit, jotka perään juoksivat.