Lukisitko ja kirjoittaisitko tällä palstalla enemmän, jos täällä ei olisi tämä lottamari-temppuilija-yxex-ilkikurimus niin vahvasti esillä?
Minulla se ainakin vaikuttaa.
Minulla se ainakin vaikuttaa.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Varmasti lukisin ja kirjottaisin. Nykyään en jaksa moisia lukea
Ja poistuu häiritsemästä täältä. Palsta on minun puolestani vapaa, olla hyvä.
Mielestäni näiden listaamiesi tekstit eivät ole samantasoisia. Tolla ajattelulla tonnikala ja nieriä olisivat samanarvoisia. Lottamari lataa melko heikkohappisella intuitiolla, näillä toisilla itsekritiikkiäkin.
olisiko käynyt niin, että einarii kirjoitti ensin uteliasviestin. Sitten vahvisti omalaatuista mielipidettään?
Eihän näitä kukaan jaksa alvariinsa katsella. Kuitenkin kaikki kirjoittavat omalla tasollaan. On kokonaisuudelle hyväksi, että kaikilla asiallisuuteen pyrkivillä kirjoittajilla on ilmaisuoikeutensa.
No just joo:) einarii on todellakin eri asia kun utelias. Minun puolestanne kirjottelette tänne mitä haluatte vapaa maahan tämä on. Ja jos tietty porukka on niin ihastunut toistensa kirjotuksiin sekin on ok. Itse en niitä jaksa lueskella.
Näitä näkemyksiä on kerennyt kertyä tästä asiasta tosiaan valtaisa määrä. Mutta jos tällä palstalla ei oikeen asiallisesta ja toivoa antavasta keskustelusta oikeen mitään tule, niin syytön minä siihen olen.
Mutta jatkakaa te haluamallanne tavalla.
* tarjoo hunajamelonin viipaleita parmankinkkuun käärittynä Valpolicella Amarino -lasillisen kera *
No sähän se vasta seko oot! Voi luoja!
Sinä olet se thanatos, joka meillä jokaisella mielestämme löytyy.
Tuo oli vastaus poistettuun viestiin, ei temppuilijan viestiin.
Minusta noi 'temppuilija' nimierkkiä herjaavat viestit pitäisi vain antaa olla täällä. Älkää ilmoittako niitä ylläpidolle, sillä minusta se on vain yhden kirjoittelijan tapa tuoda itseään esiin, kertoa omasta ahdistuksestaan. Ei sitä pidä kieltää poistamalla kommenttia.
Näin aitonarsistina minua ei voi loukata. Ja jos ajatellaan etten sellainen ole ja että olen ns. normaali ihminen, itselläni on ainakin yhdeksän suojakehää, kuin kissalla konsanaan, jotka suojaavat minun ydintäni.
Kukaan tuntematon ei voi noita suojakehiä läpäistä.