Sä et tajuu eikä sua kiinnosta, että mä yritän saada meidän välille keskusteluyhteyttä jotta voitais oikeassa elämässä selvittää mitä meidän välillä vielä on. Mä en jaksa enää näitä palstoja enkä mitään muuta, joten moi vaan. Unohtaminen sentään on helppoa.
Ei sitten.
Kiitos ja hei.
8544
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
kiinnostaa tietää kuka oot? Heippa moi - huutele jonnekin muualle, täällä ei mene läpi-.
miten toinen mistään mitään voisi tietää jos
et edes täälä sitä uskalla sanalla vihjaista?
Totta.
Jos tosi elämässäkään ei millään tavalla edes ruveta puhumaan asioista niiden oikeilla nimillä, niin mitään selvyyttä ei tule.
Ja jos jotenkin nyt sattuis, että tuo aloitus olis mulle, niin tajuun ja välitän ja selvyys olis kiva saada, mut en minkäään pelleilyksi luettavan touhun perusteella rupee puhumaan mitä meidän välillä on. Joskus pitää olla ihan tosissaankin. Anteeksi jo valmiiksi, jos sanani satuttavat.
Mulle unohtaminen ei kyllä tule olemaan helppoa...
Tuosta vastauksesta aloittaja kyllä pahoittaa mielensä. Itse itkisin varmaan 24/7 jos joku vastaisi minulle tuolla tavoin. Aika ikävältä kuulosti tuo kommentti.
En ole aloittaja, ihan vaan sivusta tämä kommentti.
tunnistetta hänestä Kiitos.
kerrotko miten olet yrittänyt saada keskustelu yhteyttä. Tahtoisin yrittää, eikä ole todellakaan helppoa unohtaa. Oletan että kirjoitit miehelle?
Jos minulle kirjoitat, niin voisit kirjoittaa niin, että niistä tietää kenelle menevät. Ei täällä voi sekoilla kenen kanssa tahansa.
Puhu, kirjoita, ole rehellinen.
Miten keskusteluyhteyttä voi saada kirjoittamalla nimettömiä viestejä ? Kukaan ei tiedä kenelle kirjoitat ja kuka olet.! Ei pidä moittia toista mistään jos itse on näin saamaton ja mihinkään muuhun kykenemätön.
Ilmoita asiasta ihmiselle niin että hän tietää mutta kannattaako se edes jos kerran unohtaminen on sulle helppoo !!
Ihan yhtä hyvin olisit voinut jättää viestisi kirjoittamatta, mitään hyötyä ei tämmösestä ole.