katsatus on halpaa

Katsastus salossa on näemmä tosihalpaa.
olen seuraillut erästä vihreää ranskalais valmisteista auto.
Auton omistaja on tykästynyt näköjään auton katsastukseen,koska siinä autossa
on lähes joka päivä uudet kilvet !! kahdet eri kilvet olen nähnyt saman päivän aikana.
On se hienoa että tollaisia autonsa huoltajia löytyy viellä nuorissa.
2283
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Melkein kehottaisin nyt poliisille ilmoittelemaan, jos tiedät henkilön, hänen autonsa ja päivänvaloa kestämättömät puuhansa näin hyvin. Meinaan tuo rekisterin vaihtuminen saattaa olla syytä/seurausta paljon vakavammistakin rötöksistä.

Asiasta toiseen, Salossakin näkee paljon useita vuosia täällä töissä olleita virolaisia ja heidän autojaan, jotka sitkeästi ovat vuodesta toiseen Viron kilvissä näin välttäen maamme hienon verokohtelun. Väittävätkö he muka asuvansa vakituisesti Virossa vai miten välttelevät kätevästi autoverot? Saisi valtio (taannehtivasti?) mukavan potin autoveroa kaikista niistä 700-sarjan Bemareista ym., että saisi sitten somaliystäviemme perheenyhdistämislentoihin taas hiukan rahaa.

En valita, mutta kyrsiihän se. Lisäksi olen kateellinen.

Äänestä
  • Katsastuksessa ei tunnusta vaihdeta, että tämän henkilön touhu haiskahtaa kyllä kovasti..
    Tunnuksen vaihto on ilmeisesti vaikeaa ilman pätevää syytä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


oi maamme kirjoitti:

Katsastus salossa on näemmä tosihalpaa.
olen seuraillut erästä vihreää ranskalais valmisteista auto.
Auton omistaja on tykästynyt näköjään auton katsastukseen,koska siinä autossa
on lähes joka päivä uudet kilvet !! kahdet eri kilvet olen nähnyt saman päivän aikana.
On se hienoa että tollaisia autonsa huoltajia löytyy viellä nuorissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu