Lippu tilattiin reilusti ennen junan lähtöä netistä perjantaina, laskutettiin tililtäkin. Lipun hinta oli 29,10. Kondyktöörille ilmoitin maksaneeni lipun netissä ja odotin sen tulevan puhelimeen, kuten pitikin. Läppäri minulla oli mukana josta olisin voinut näyttää tilitapahtumista laskutuksen (kooditkin lipusta oli), mutta ei käynyt. Junassa minulta veloitettiin 42,10 koska todisteita lipusta ei ollut ja käteistä!!! >=/
LIPPUA MINULLE EI OLE TULLUT VIELÄKÄÄN PUHELIMEEN!!!! Nyt on sunnuntai ilta jo.. Hitto mitä touhua. Valitukset pistän kyllä, rahat takaisin haluan!
Vr:n kusetus!
5
1103
Vastaukset
- elämä on
Ettet vaan ois ite ryssiny jossain kohtaa?
Ei sen konnarin tarvi junassa välittää tuon taivaallista sun tilitapahtumista ja kuiteista, joten se on väärä paikka avautua.- Anonyymi
Matkustan viikottain junalla ja on melko tavallista, ettei lippu ilmesty kännykkään, vaikka se on tullut sähköpostiin, ettei kirjautuminen sovellukseen onnistu jne. jne. Tilitapahtuman pitäisi todella riittää kondarille. Jos kaikki tällaiset ongelmat laitetaan ihmisen oman "ryssimisen" tai huonon laitteen piikkiin, se on epäreilua. Tekniikka on epäluotettavaa, ja käyttäisin mieluiten paperilippuja, sillä lipun puuttuminen olisi silloin tosiaan omaa "ryssimistä".
- Ticket + tel.no
Olisit laittanut puhelinnumerosi nettiin sen lipputilauksen yhteydessä.
- tekstarilipulla myös
Ettet olis laittanu puhelinnumeroa väärin lipputietoihin tms?? itselläni aina toiminut tekstiviestilippu... Kannattaa tarkastaa pariin kertaan et on oikea numero :)
- Anonyymi
Täyttä kusetusta koko pulju. Junat aina myöhässä ja henkilökunta ei osaa kommunikoida viivästyksistä.
Korvauksia ei saa mistään vaikka juna olisi kriittisesti myöhässä. Aina löytyy joku "syy " olla korvaamatta
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703149
- 622495
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562136Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942045- 551952
- 421594
- 401560
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141253EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391168- 61083