Heippa,
Ajattelin kysästä teidän mielipidettä, tein viime viikon perjantaina clearbluen digitaalisen raskaustestin ja se näytti viikko lukuja 3.. tänä aamuna tuli ihan vähäistä vuotoa, jäi paperiin kun kävin vessassa.. ja on ollut vähän menkkamaisia oireita selänpuolella. Kävin apteekista hakemassa tuommosen viikko näyttö testin ja sen tein niin näytti nyt että 2-3 viikkoa. tarkottaa tuo nyt että on lopettanut kehittymisen vai mitä? Viime vessa reissusta ei kyllä ollut kuin ehkä tunti, vaikuttaako se asiaan? Mieli on maassa että tähänkö se nyt sitten päättyi :( kokemuksia kellään? raskauden pitäisi olla nyt 6 viikolla.. 5 jotakin, ei ole tarkkaa tietoa.
Onkohan menossa kesken?
3
724
Vastaukset
- RV8
Hmmm. Tohon on paha mennä mitään sanomaan tutkimatta. Joskus vuoto voi olla normaalia ja joskus taas tapahtuu se pahin. Nyt viikon tihkuttanut tuhrua/verta ja loppua ei näy. Kaikki kuitenkin ultrassa oli ok. Viikon päästä tilanne voi olla toinen. Odottele pari päivää.. Jos alkaa kivut isommat vuodot niin voi olla keskenmeno, mutta jos vain tihkuttelee niin en ottaisi stressiä, mutta soittaisin ajan lääkäriin ja tarkastuttaisin asian. Tsemppiä kovasti!
- rv9
Hei. Tuohon testiin en osaa itekkään kyllä vastata. Itse plussasin heinäkuussa sillä glearblue digitaalisella ja mulla näytti kans 3 , viikkoja oli silloin jotain 7. Mulla oli alkuviikosta kahtena päivänä sellasta ruskeaa tiputteluvuotoa ja hädissäni soitin neuvolaan ja pääsin ultraan mut kaikki oli hyvin. Koko ajan on alavatsakipuja välillä koviakin, just niinku olis menkat.. Nyt toissa iltana sit ennen sänkyyn menoa tunsin et jotain lorahti housuihin ja menin vessaan niin oli ihan kirkasta verta.. Itkin ja huusin et nyt tulee keskenmeno, kauhee pelko siitä koska olen kokenut jo kolme km. Aamulla pääsin taas ultraan ja hoitaja katsoi ja sanoi että täällä on kaikki hyvin. Tuntu aivan uskomattomalta nähdä ja kuulla ne sydänäänet.. Et aina ei se vuoto merkkaa km..
Ota vain ihan rauhassa eläkä turhaan murehdi, toivotaan et sulla menis loppuun asti..- RV8
Laitoin aiemmin jo viestiä.. Kyllä oma vuotoni johti keskenmenoon... Ei löytynyt enää sykettä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2412034- 1881627
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä461260Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad50972- 40789
- 14780
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30761Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21750Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .24725Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46637