Onkohan menossa kesken?

Murheellinen :(

Heippa,

Ajattelin kysästä teidän mielipidettä, tein viime viikon perjantaina clearbluen digitaalisen raskaustestin ja se näytti viikko lukuja 3.. tänä aamuna tuli ihan vähäistä vuotoa, jäi paperiin kun kävin vessassa.. ja on ollut vähän menkkamaisia oireita selänpuolella. Kävin apteekista hakemassa tuommosen viikko näyttö testin ja sen tein niin näytti nyt että 2-3 viikkoa. tarkottaa tuo nyt että on lopettanut kehittymisen vai mitä? Viime vessa reissusta ei kyllä ollut kuin ehkä tunti, vaikuttaako se asiaan? Mieli on maassa että tähänkö se nyt sitten päättyi :( kokemuksia kellään? raskauden pitäisi olla nyt 6 viikolla.. 5 jotakin, ei ole tarkkaa tietoa.

3

693

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • RV8

      Hmmm. Tohon on paha mennä mitään sanomaan tutkimatta. Joskus vuoto voi olla normaalia ja joskus taas tapahtuu se pahin. Nyt viikon tihkuttanut tuhrua/verta ja loppua ei näy. Kaikki kuitenkin ultrassa oli ok. Viikon päästä tilanne voi olla toinen. Odottele pari päivää.. Jos alkaa kivut isommat vuodot niin voi olla keskenmeno, mutta jos vain tihkuttelee niin en ottaisi stressiä, mutta soittaisin ajan lääkäriin ja tarkastuttaisin asian. Tsemppiä kovasti!

    • rv9

      Hei. Tuohon testiin en osaa itekkään kyllä vastata. Itse plussasin heinäkuussa sillä glearblue digitaalisella ja mulla näytti kans 3 , viikkoja oli silloin jotain 7. Mulla oli alkuviikosta kahtena päivänä sellasta ruskeaa tiputteluvuotoa ja hädissäni soitin neuvolaan ja pääsin ultraan mut kaikki oli hyvin. Koko ajan on alavatsakipuja välillä koviakin, just niinku olis menkat.. Nyt toissa iltana sit ennen sänkyyn menoa tunsin et jotain lorahti housuihin ja menin vessaan niin oli ihan kirkasta verta.. Itkin ja huusin et nyt tulee keskenmeno, kauhee pelko siitä koska olen kokenut jo kolme km. Aamulla pääsin taas ultraan ja hoitaja katsoi ja sanoi että täällä on kaikki hyvin. Tuntu aivan uskomattomalta nähdä ja kuulla ne sydänäänet.. Et aina ei se vuoto merkkaa km..
      Ota vain ihan rauhassa eläkä turhaan murehdi, toivotaan et sulla menis loppuun asti..

      • RV8

        Laitoin aiemmin jo viestiä.. Kyllä oma vuotoni johti keskenmenoon... Ei löytynyt enää sykettä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      153
      2885
    2. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      281
      2576
    3. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      45
      1652
    4. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      38
      1510
    5. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      37
      1369
    6. Voi mies olit taas niin komea

      Olet silmäkarkkia ❤️ Sua vois katsella vaikka koko päivän. ❤️
      Ikävä
      122
      1246
    7. Kadutko koskaan

      Sitä mun iskiyritystä?
      Ikävä
      108
      1173
    8. Ryöstö Punkaharjulla

      Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee
      Savonlinna
      15
      1105
    9. Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa

      Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar
      Kaste
      204
      1053
    10. Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla

      Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La
      Lieksa
      62
      1010
    Aihe