Hei!
Olemme pitämässä häitä ensi kesänä Kalajoella ja kysyisinkin että osaako kukaan suositella hyvää kampaajaa sieltä? Itse en ole asunut sillä seudulla enää moneen vuoteen joten en tiedä enää kuka olisi hyvä. En halua mitään tiukkaa mummu nutturaa yms.ja hiuksia minulla on vaikka kahdelle jakaa joten taitava täytyy olla että ne saa ns.upotettua johonkin ja että ne hallitsee. Tietty ihan peruskampaajakin saa ne paremmin kuin minä itse, se on totta!!! Mutta haluaisin nuorekkaan ja varman kampaajan. Samalla myös hyvä häämeikin tekijä?Kuka olisi sellainen Kalajoella?
Antakaa vinkkejä :)
Hyvä kampaaja KALAJOELTA?!
2
878
Vastaukset
- sisipimo
Itse ajattelin varata ajan Sarilta Hiusstudio 34:sta, hän tekee käsittääkseni myös meikin. Hän ainakin on nuorekas ja taitava. En ole itse asunut muutamaan vuoteen Kalajoella, mutta kun asuin kävin aina Sarilla. Samaa olen nyt pähkäillyt, että keneen uskaltaisin luottaa kampaukseni ja meikkini kanssa. Muita vaihtoehtoja en kuitenkaan osaa ajatellakaan, joten todennäköisesti varaan aikani Sarille, jos vain vielä saan ajan. Meidän häät on jo maaliskuulla :)
- Maippi77
Kiitos vinkistä, kerro miten onnistui:) Joku kehui vip valnetinoa, mutta mitä mieltä olewt itse paikasta?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061