HALLOO! Kysymys...

Paikanvaihtaja

... luuletteko että Stadikalla paikan päällä on niin joustavia ihmisiä, että voisivat vaihtaa paikkaa niin että pääsisivät itse paremmalle paikalle? Ongelma on tämä, että sain liput 21.8. itselleni ja kaverilleni, mutta paikat ovat eri katsomoissa (oli aika kiire vaan valita, kun palvelimessa oli ruuhkaa) ja olisi luonnollisesti ältsin kiva jakaa kokemus vierekkäin istumalla. Siis minulla on kaksi samanhintaista lippua, toinen on D-katsomoon (D32) ja toinen F-katsomoon (F39), ja jos pääsisimme vierekkäin, F-katsomo olisi ihan ok. Vaihdossa tämä vaihtaja olisi siis voiton puolella...

Olisi kiva kuulla, onko jossain aikaisemmissa tapahtumissa Stadionilla tämä onnistunut... kiitos vastauksista jo etukäteen!

4

691

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Paikanvaihtaja

      Olisinhan voinut vielä jahdata sellaista lippua esim. huuto.netistä, jossa paikka olisi ihan näiden paikkojen vieressä, mutta sitten olisi pitänyt saada nämä myydyksi. Se näyttää nimittäin olevan aika hankalaa tällä hetkellä, eli otin käyttöön suunnitelman B, eli vaihdon.

      • ,öldflöfdlöfdlöl

        täällä keskustelupalstalla on mahdoton sanoa tuohon mitään, voit vain yrittää sitä paikanpäällä.

        siis siellähän voi olla vaikka mitä dorkia .

        veikkaan vaan et harva alkaa vaihtelemaan paikka, konsertissa. se mitä on ostettu ja mistä on maksettu se pidetään... ??????


      • U2-fani
        ,öldflöfdlöfdlöl kirjoitti:

        täällä keskustelupalstalla on mahdoton sanoa tuohon mitään, voit vain yrittää sitä paikanpäällä.

        siis siellähän voi olla vaikka mitä dorkia .

        veikkaan vaan et harva alkaa vaihtelemaan paikka, konsertissa. se mitä on ostettu ja mistä on maksettu se pidetään... ??????

        Niinpä, tuo lippujen vaihto voi olla työn ja tuskan takana. Mutta voittehan te vaihtaa keikkakokemuksia sitten sun frendin kanssa, kun olette nähneet bändin eri vinkkelistä. Jos tuo nyt yhtään helpotti. Lippupisteellähän oli niitä sotkuja, joten varmaan muillekin on sattunut yhtä ikävästi kuin sulle, eli liput ovat eri katsomoihin. Kyllä varmaan paikan päällä kannattaa katsella, jos ne siellä olevat tyypit vaihtaisi paikkaa. Mä en ainakaan haluaisi luovuttaa paikkaa, kun saan olla kaverin vieressä, mutta joku toinen voisi olla ihan eri mieltä... Mistä sitä tietää.


    • järkkär1**

      D ja F katsomot ovat sitten eri lohkoja. Ette pääse enään sisääntultuanne vaihtamaan lippuja.
      Yritä vaihtaa lippusi siis ENNEN sisääntuloa siellä jonoissa. D ja F jonot ovat sitten erikseen, kylläkin
      samalla puolella. Pääasia olisi, että saat lippusi vaihdettua edes sinne F-katsomoon. Tuskin onnistuu
      justi siihen kaverisi paikan viereen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      82
      7066
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7033
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      106
      6143
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5394
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5218
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      60
      5163
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5088
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4575
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      16
      3417
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3360
    Aihe