Lohikäärmeluolat

ijroinb

kaipaisin tietoja,
onko kukaan käynyt?

3

768

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • don luis

      mitä haluat tietää.sisään pääsee määräajoin,valokuvaaminen on kielletty,jos et pidä hieman tunkkaisesta ilmasta niin älä mene.helpointa on mennä matkatoimiston mukana,muutenkin kyllä onnistuu.

    • Hermanita

      Kannattaa käydä. Luolasto on todella kaunis, koska se on koristeltu välivaloilla. Alhaalla on maanalainen järvi, jonka rannalla katsomo. Silloin kun olimme siellä, järvelle tuli vene, jossa oli flyygelinsoittaja ja muistaakseni viulisti, joiden konserttia istuimme kuuntelemaan kymmeneksi minuutiksi. Käynnistämme on tosin yli kymmenen vuotta aikaa, joten systeemit ovat voineet muuttua. Kuvaaminen tosiaan oli kiellettyä, mutta ulos tullessa on myytävänä korttisarjoja, joten jäi matkamuisto. Ilma oli hiukan tunkkainen - maan alla kun ollaan - mutta ei se haitannut.

    • lomailija

      Kävimme viime vuonna ja on kyllä vierailun arvoinen paikka, suosittelen! Kuvaaminen on kielletty edelleen ja kuvia myydään ulos tullessa. Ymmärrän kuvaamiskieltoa, koska paikan tunnelma muuttuisi jos salamat välähtelisi. Ilman salamaa voi kyllä yrittää räpsiä, vaikka melkein joka mutkassa on opas seuraamassa :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      20
      2988
    2. Tykkäsin rakas

      Tuottaa sulle nautintoa❤️🔥olet paras ja nautin itsekkin suunnattomasti
      Suhteet
      39
      2577
    3. Mies mä oon ihan helppo

      Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...
      Ikävä
      38
      1443
    4. Hyvää iltaa!

      Mikä on päivän viisaus?
      Ikävä
      84
      1340
    5. Olet onnellinen sinkku

      Näin se on nähtävä.
      Ikävä
      63
      1231
    6. Mies olen aika erakko nykyään

      Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä
      Tunteet
      40
      979
    7. Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?

      Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.
      Maailman menoa
      124
      883
    8. Haittaako jos

      kaivattusi käy tosi usein pissalla ja/tai kakalla?
      Ikävä
      32
      806
    9. Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas

      Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi
      Yle
      27
      645
    10. Skenaario

      Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan
      Sinkut
      59
      611
    Aihe