Häpeän

kokemattomuutta

Häpeän sitä etten ole koskaan seurustellut vaikka ikää on jo yli 25 v nainen. En vain pysty luottamaan siihen että joku todella pitäisi minusta. Häpeän myös vartaloani joka on oudon mallinen ja läskiäkin löytyy.

3

669

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • *P*

      Ei siinä ole hävettävää, ettei ole löytänyt itselleen sopivaa kumppania. Tosin kuulostaa siltä, että häpeät enemmän omaa itseäsi ja se estää sinua löytämästä seurustelukumppania. Miten vartalosi on mielestäsi oudon mallinen?? Ei vartalon malli eikä liikakilot saa olla elämänkumppanin löytymisen esteenä. Vain sinä itse voit siihen vaikuttaa. Lakkaa murehtimasta ulkonäköäsi turhaan. Olen varma että olet kaunis sellaisena kuin olet! Tsemppiä! :)

    • sggf5

      Kokemattomuutta häpeän minäkin. Sinun kannattaisi ehkä aloittaa jokin liikuntaharrastus ja muuttaa ruokavaliotasi. Laihduttaminen voisi nimittäin tehdä hyvää itsetunnollesi.

    • lköf

      siihen, jos ei onnistu. Ajattelet liikaa itseäsi. Opettele hyväksymään itsesi sen muotoisena kuin olet. Tietysti voit laihduttaa, mutta eipä tekstistäsi käy selväksi oletko oikeasti edes ylipainoinen. Naisessa pitää olla vähän pyöreyttäkin =)

      Älä ota stressiä siitä ettet ole seurustellut, ole oma itsesi. Jos joku kiinnostuu niin älä nyt itseäsi häpeä. Onhan sillä toisella silmät päässä ja jos kerta kiinnostuu niin kiinnostuu!!! Tsemppiä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      82
      4817
    2. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      188
      2178
    3. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      132
      1822
    4. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      175
      1455
    5. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      34
      1425
    6. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      16
      1371
    7. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      20
      1329
    8. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      35
      1116
    9. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      318
      1091
    10. Sunnuntain terveiset kaivatulle

      Mitä ajattelet hänestä tänään? Mitä haluaisit sanoa hänelle?
      Ikävä
      78
      1013
    Aihe