Olit oikeassa. Sua. Kohtaamistamme. Olet kaunis. Joku päivä ehkä?
Jännitin.
Joo.
14480
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
enkä oikein haluakkaan.
Ei ole minulle, mutta vastaan kuitenkin.
Mutta, olethan sinäkin komea! Usko siihen.
Mitä jännität? Tehdään kohtaamisesta rauhallinen ja mukava niin ei tarvitse jännittää.
pilaa oman elämänsä ja toisen elämän. Surkeita tyyppejä. Hän on haudassa silloin kun uskallat jotakin.
Mieti vähän.
Jännittäminen on ihan luonnollista. Kyllä se helpottaa kun pääsee juttusille. Musta taasen tuntuu etten keksisi mitään järjellistä sanottavaa jos pääsisin juttelemaan hänen kanssaan. Mutta sellaista on elämä.
kuin yhdestä sanasta, lauseesta tai kosketuksesta kiinni. Sen seurauksena on jotain lopullista, jossa vaihtoehtona on onnellisuus tai pettymys. Olen miettinyt liikaakin.
Kun miettii liikaa asioista tulee vaikeampia. Ehkä vain kannattaa antaa mennä ja ottaa se riski että pettyy. Tiedän kuitenkin mitä tarkoitat.
Siis mitä? Tarkoitatko että yksi väärin valittu sana tai väärä silmien siristely on ratkaiseva asia....eli kaikki on kiinni yhdestä ainoasta hetkestä, niinkö?
Et sitten anna hänelle tai itsellesi toista tilaisuutta jos vaikka kohtaamisenne ei olisikaan täydellinen?
Jos kyse on aidoista tunteista, ei mikään voi olla yhdestä hetkestä kiinni, tai kaatua johonkin pikkuongelmaan. Usko!
Elämä koostuu hyvistä hetkistä, aina ei kaikki voi olla heti täydellistä.
elää eikä miettiä niin paljon.
käsitit?
kuitenkin jo kohdaneet ?
Tänään.
ollut ihminen ihmiselle että edes tässä olisit kohdistanut viestin oikealle henkilölle. Minkään nojalla ei saa satuttaa toista, olla itsekäs.
tästä.
välitä enää.