Mä lopetin karkkien popsimisen, lopetin kaiken sokruu ja väriaineit sisältävien namujen ostamisen. Nyt lähtee paino ja terveys tulee takas. Karkit on hyvii, mut ku niistä on haittaa ja ne maksaa ja samoin kaikki suklaat ja muut. Laskin paljonks mä säästän vuodessa ku en osta niit enää. Melko ison summan. Ons kukaan teist tehny samanlaisii laskelmii? Kertokaa.
Vastaukset 3
- rftujyigt6yogtykogty
Ei karkeista haittaa oo, ellei ylikäytä niitä. Itse en edes osta karkkia, mutta otan jos joku tarjoo :)
- bonde39
Itte oon lopettanu kaiken makean käytön n. vuosi sitten ja hyvin on toiminut rahat on säästynyt mukavasti, ja nykyään ei edes tee mieli mitään makeaa.
- Janne H
Sit kaksi tyttöö tyli paksuks. Arvaa paljonko se maksoi?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 97680
- 39675
Sinä mies olisit
ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s32609Poliisin potkija
Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.16578Miksi jätit minut
Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?38547Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se
Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?63516- 34515
Tykkäisitköhän todellisuudessa jutella
Minun kanssa kahdestaan, vai onko tämä palstailu enemmän sinun juttu minun suhteen?49511- 63491
- 68489