Sä olet niin helvetin luuseri! Tää oli tässä ja tiedät sen, sun elämästäs ei tule koskaan onnellista...
Katson ja seuraan kun kaadut oman kullan kainalossa enkä kaipaa sua pätkääkään.
Muutan pois. Hastala Vista Sucker!
Katson ja seuraan kun kaadut oman kullan kainalossa enkä kaipaa sua pätkääkään.
Muutan pois. Hastala Vista Sucker!
Vastaukset 18
Vanhimmat
kelles tää oli..? naiselle vai miehelle
kuulostat kovin katkeralta ja vihaiselta; kannattaisiko mennä tunteita purkamaan niille palstoille?
Miten sinä voit tietää kenenkään ihmisen tulevaisuutta: onko se onnelinen vai ei? Minä en ainakaan voi vannoa, että vuoden kuluttua olen onneni kukkuloilla, mutta kun sinä tiedät, niin kertoisitko ystävällisesti sen salan myös meille muille :)
Mikäs sut on noin katkeraksi tehnyt, saitko pakit etkä kestänyt sitä?
on ihan näin katkeraa viestiä. Olet varmasti itse mokaillut ja nyt vierität syyn toisen niskoille. Sehän on
luusereiden tapa.
Kiva kuitenkin et sua sentään naurattaa !
hoitaa asioitasi muuten kuin toisen haukkumalla riitaa haastamalla. Otan osaa.
minulta tuo viesti. Vaikkei tällä mainninnalla mitään väliä olekaan. Sen verran typerä ja lapsellinen aloitus et oli pakko mainita tämä tähän.
Toisinsanoen kuitenkin ajattelet että joku voi kuvitella viestin olevan sinulta ? Muutenhan et olisi mainintaasi laittanut, jos noin on, kannattaa miettiä omaa käytöstään. :)
Jokuhan voi tosiaan luulla niin. Mut ei se vika tosiaankaan minun käyttäytymisessä ole. Aina nuo typerät luulot ja syyttelyt jollain täällä ensimmäisenä mielessä.
että jos itse on käyttäytynyt toista kohtaan kauniisti ei tällaisia huomautuksia tule mieleenkään kirjoittaa. Palstan syyttelyistä ym. mistään huolimatta. Te kaksi tiedätte tasan tarkkaan miten kumpikin on toista kohtaan käyttäytynyt.
ihan mitä johtopäätöksiä tykkäät.. Ei välttämättä pidä paikkaansa.
totta helvetissä pitää paikkansa, miks sulla on tollanen pelko perseessä et joku luulee sen olleen sulta ? sulla on huono omatunto, kukaan muu ei suhtautunu viestiin noin ku sä. paranna tapas. se vois auttaa.
moisesta asiasta.. Parempi uskoa jos et edes tunne kirjoittajaa eli tässä tapauksessa minua. Kohdallani asia pitää paikkansa. No ei ole sellaista pelkoa.. Vaan täällä on eräs joka kirjoittelee tosi typeriä ja perättömiä juttuja toisten piikkiin. Et siksi.
Turhaan täällä toisia syytellä kaikesta. Ei tulis mieleenkään kirjoittaa jotain noin typerää kuin tuo aloittaja.
:))
mutta älä tule liian lähelle .
Sä olet helvetin luuseri, kun kirjoittelet tollasia. Eikä kukaan voi sanoa, että jonkun elämästä ei tule onnellista. Paitsi itsekkäiden ja lapsellisten ihmisten seurassa sitä on vaikea olla, ehkä siinä yksi syy, mikset kelvannut jollekin.
Et kaipaa jotain pätkääkään, mutta "katsot ja seuraat" :D
Tiedätkö, että silloin kuin ei kaipaa pätkääkään, ei katso eikä seuraa? Koskaan kokenut tällaista?
ja kenen elämästä ei tule onnellista, onko pokkaa kertoa ?
Ja mun elämästä tulee onnellinen, vaikka kuinka toivoisit et ei tulisi, saahan siinä kuvitella kaikennäköistä.
Toivottavasti sinä olet/tulet onnelliseksi elämässäsi. Kaikkea hyvää ! :)
Jopas oli törkeä ja negatiivinen viesti. Ei ole tervettä toivoa toiselle ihmiselle pahaa.
Joku mustasukkaisuusdraama ilmeisesti. Ikävää, mutta ei saisi toivoa ihmisille pahaa.
Eipä ollut kiva lukea tätä viestiä. Kuka sen ikinä kirjoittanut ja kenelle tarkoittanut. Veikkaan että sille jättäjälleen jätetyltä.
Yrittääkää nyt päästä eroon katkeruudesta. Se on ihan turhaa. Maailma on täynnä ihmisiä. Jokaiselle löytyy joku sopiva. Ei pidä takertua yhteen ihmiseen ja jäädä katkeraksi ja kostonhimoiseksi. Se ei tee hyvää.
tuskin täällä kaivataan. Atjö mai taaling.