Vasemmistovihreä-

valhepopulismi on hyvää kyytiä profiloitumassa äärilesbojen ja-homojen omaksi kansantanssipiiriksi, jota kokoomus kaikenlisäksi peesaa. On hyvä että meillä on Soinin puolue, joka tarjoaa sinivalkoisen Suomen jossa vihertää vain luonto.
3173
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Nykyään persuistakin uskalletaan tulla kaapista ulos ja vieläpä reilusti. Esim persujen kansanedustaja hotellissa:)

Äänestä
  • on sentään mies suurella M:llä. Johan sitä naiset olisivat mielellään katselleet, mutta kun eivät ehtineet, niin sekös se harmittaa.
    Kannattaa lukea koko juttu Iltalehdestä. Eipäs siinä mitään skandaalia, ei!

    Äänestä

  • benzet kirjoitti:

    on sentään mies suurella M:llä. Johan sitä naiset olisivat mielellään katselleet, mutta kun eivät ehtineet, niin sekös se harmittaa.
    Kannattaa lukea koko juttu Iltalehdestä. Eipäs siinä mitään skandaalia, ei!

    mies sekoilee silviisiin jo parin tuopin jälkeen niin miten ja missä kunnossa aivot ovat muutoin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


benzet kirjoitti:

valhepopulismi on hyvää kyytiä profiloitumassa äärilesbojen ja-homojen omaksi kansantanssipiiriksi, jota kokoomus kaikenlisäksi peesaa. On hyvä että meillä on Soinin puolue, joka tarjoaa sinivalkoisen Suomen jossa vihertää vain luonto.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu